Bezmála dvacet let funguje v Krnově fitness centrum Jalex, které provozuje Jaroslav Mlček. Je známo, že posilovnou už prošla řada výborných kulturistů. Kromě nich si tam ale vyzkoušeli cvičení také handicapovaní sportovci.

V pondělí 20. října posilovnu navštívili klienti Slezské diakonie. Čtveřici začínajících sportovců přivedl do fitka Josef Balažík, který pracuje v denním stacionáři Benjamín a zároveň chodí dlouhá léta do Jalexu cvičit. „Klienti u nás mají možnost sportovat. Ti fyzicky zdatnější mohou také posilovat. Proto jsme se rozhodli, že si cvičení vyzkoušíme v opravdové posilovně,“ říká Josef Balažík, sportovec.

Trenér kulturistiky Mlček dohlížel na handicapované klienty po dobu celého tréninku. „Do naší posilovny chodili cvičit imobilní lidé díky bezbariérovému vstupu. Chci říci, že posilování je skutečně pro všechny. Kluci ze Slezské diakonie tu byli jen jednou a jsou teprve na začátku, ale věřím, že jim cvičení v budoucnu pomůže nejen zpevnit tělo, ale zejména upevnit zdraví. To je cílem každého tréninku,“ sdělil kulturista Mlček.

Klientům se v posilovně první trénink líbil. „Je to tu moc pěkné. Tolik činek a strojů. Budu tu s Pepou chodit,“ konstatoval jeden ze spokojených klientů.