Na první film se návštěvníci kina mohou podívat v sobotu 1. listopadu, a to zatím pouze v malém sále. „Jeho nový interiér je vyveden v modré barvě, stejně jako nové moderní sedačky či koberce. Hlediště v malém sále je nově uspořádáno. Nyní je zde celkem pětasedmdesát míst k sezení, z toho deset dvojsedaček pro páry,“ konstatoval mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Rekonstrukce velkého sálu stále pokračuje. Interiér zde bude laděn do červena.

O rozsáhlé opravě kina vedení města Bruntál rozhodlo po havárii střechy. Ta se pod vahou nashromážděné vody propadla do sálů. „Následky zřícení střechy byly rozsáhlejší, než se zpočátku jevilo, a kino prošlo také kompletní vnitřní rekonstrukcí,“ sdělil mluvčí.

Zařízení bylo původně postaveno na přelomu osmdesátých a devadesátých let a k soudobým standardům mělo velmi daleko. Nezbytná byla proto kromě nové střechy také celková obnova vnitřních prostor, rozvodů a technologií v budově kina, včetně promítárny. „Nutná byla oprava provozní vzduchotechniky pro celý objekt kina a instalace nové požární vzduchotechniky pro odvod spalin a kouře v obou sálech. Právě na vzduchotechniku se v takovýchto veřejných prostorách, určených pro velkou koncentraci lidí, vztahují přísné nároky,“ pokračoval mluvčí.

Zuzana Pršalová