„Prosíme doporučte i dalším lidem na kopcích, aby večer už jak telefony, tak web nechali na pokoji a soustředili se na samotný prožitek na kopci. Telegrafujme srdcem! Nejlépe by bylo dohodnout se na kopci, že telefon prostě vypnete. Věřte, dá se to přežít,“ poradil účastníkům vrchní čert Vlastimil Hela, který je koordinátorem Keltského telegrafu.

„Smyslem Keltského telegrafu je návrat k Matce Zemi s přicházejícím jarem, jež vrací světlo do krajiny, což i my symbolicky činíme předáváním světelného signálu, který putujíce mezi lidmi je vzájemně propojuje,“ vysvětlil Hela, jak telegrafování obnoví spojení mezi lidmi. Nezapomněl zdůraznit ani požární bezpečnost.

Zatímco někde museli hasit místo dopadu světlice, na Ježníku pro jistotu nahradili ohňovou vatru reflektorem. „Okolo rozhledny na Cvilíně jsme bohužel nikoho nenašli,“ postěžovali si krnovští výletníci.Také z některých dalších míst přišly kritické ohlasy typu:

„Na krásenské rozhledně dnes vůbec nic. Pár lidí přišlo, ale hlavní čert se ani neukázal. Takže oheň žádný. Doufám, že se příště nebude registrovat.“

Naopak z telegrafního stanoviště na Rýmařovsku byla slyšet chvála:

„Na Křížovém vrchu u Rudy se sešlo nejvíce čertů v historii. Bylo krásné počasí a výborná dohlednost. Vyslal jsem signál v určený čas. Použil jsem červenou světlici. Bohužel jsme neviděli signál ze Špičáku. I přes spoustu očí, které ho hledaly. Zajímalo by mě, čím na Špičáku signalizovali. Třeba jsme jej jen přehlédli kvůli okolním světlům. Perfektně jsme viděli signál z Bradla.“

Situaci na Bradle u Libiny popsala Ivana Mužíková.

„Na Bradle výborná viditelnost, skvělá nálada, vynikající špekáčky, plno pozitivní energie a signál ze Špičáku u Dobřečova byl pěkně vidět a předání našim spřízněným duším na Bukové hoře byl předán a opětován. Děkujeme za tuto skvělou tradici a těšíme se na další ročníky teto báječné akce,“ napsala příští den.

První signály se objevily v 19.30 hodin na kopci Velká Javořina na Moravsko-slovenském pomezí a Bílý Kámen u Velkých Popovic. Každé stanoviště mělo časový interval dvě minuty, aby poslalo světlo sousedům na další kopec.