Sotva udeřily tuhé mrazy, začalo se ve Městě Albrechticích vzpomínat na vydařený loňský hokejový turnaj pod širým nebem Winter classic.

Zamrzlý rybník Celňák je místo, kde si místní hokejisti z řad amatérských i registrovaných hráčů s chutí připomínají, jak se bruslilo kdysi dávno před vynálezem kluzišť s výrobu umělého ledu a rolbami. Sníh z ledu odhrnul majitel čtyřkolky Marek Florián a pořadatelských povinností se ujali albrechtičtí hokejisté z Tělovýchovné jednoty RED´S.

Na Celňáku se hráči od mladistvých až po důchodce podle pravidel rybníkářského hokeje rozdělili do šesti družstev rozhozem hokejek.

Po šesti hodinách zápasů v tuhém patnbáctistupňovém mrazu bylo rozhodnuto. Vyhráli Šašci ve složení Blažek, Janko, Klepáček.

Nestor albrechtického hokeje, kovář Antonín Svoboda starší, byl připraven zastupovat kteréhokoliv promrzlého hokejistu a odcházel s titulem nejstaršího hráče a s poděkováním, jak jde příkladem naší mládeži.

„Nejlepším hráčem může být jen jeden a tím byl vyhlášen jeden z nejmladších: Michal Šlor, který svými blafáky vykoupal i tak zkušeného brankáře, jako je Jiří „Bobr" Žídek, který celý den bránil svou bránu. Druhou branku statečně střelcům uzamkl Luděk Volek mladší, který nezapřel svou mrštnost z florbalových zápasů," zrekapitulovali organizátoři letošní ročník turnaje Winter classic na Celňáku.