Nový hudební pavilon by měl už od příštího roku stát v bruntálském městském parku a sloužit ke kulturním vystoupením. Lidé by se měli dočkat také řady společenských akcí, pořádaných v rámci spolupráce Bruntálu s polským partnerským městem Prudnik.

Nová tvář díky přeshraniční spolupráci

Rekonstrukce městského parku v Bruntále se blíží ke konci. Lidé už chodí po nových cestičkách, děti si hrají na atrakcích na nových hřištích.
„Kompletní rekonstrukce parku, zahrnující obnovu, respektive výstavbu sítě cestiček a chodníků, nová dětská hřiště a další zázemí pro aktivní i pasivní relaxaci, se uskutečnila díky partnerské spolupráci Bruntálu s polským městem Prudnik.

Města uspěla se svým společným projektem, na jehož realizaci získala dotaci z EU v celkové výši téměř 1,8 milionu eur,“ připomenul mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Na Bruntál připadlo čtrnáct milionů korun, což představuje devadesát procent celkových nákladů bruntálské části projektu.

Kdy postaví hudební pavilon?

Rekonstrukcí obou parků ale spolupráce Bruntálu a Prudniku nekončí. „Jakmile bude v obou parcích připraveno zázemí, bude odstartována další forma spolupráce v podobě pořádání společných kulturních a společenských akcí, jako jsou například oblíbené Dny města, Bruntálské indiánské léto a další,“ uvedl místostarosta Bruntálu Václav Mores.

Už jsou dokonce závazně naplánovány společné akce v Bruntále a Prudniku na rok 2011. Před restaurací v parku kdysi stával hudební pavilon a měl by zde stát znovu díky spolupráci radnice s Lesy ČR. Lesní správa Bruntál se už podílela na stavbě zahradních altánků v areálech místních mateřských a základních škol.

Jak se instaloval reliéf s Prudnikem? Podívejte se zde.

Spolupráci s Prudnikem zachycuje v parku dřevěný obraz řezbáře Františka Nedomlela, znázorňující historickou a současnou podobu Prudniku. Ten zase na oplátku umístí ve svém zrekonstruovaném městském parku stálé prezentace České republiky a Bruntálu ve formě pěti billboardů s jednou ročně obměňovaným obsahem.