O titul královny krásy bojovalo celkem osm superfinalistek. Vítězkou se stala Jana Krojidlová z Čelákovic, první vicemiss Valerie Herianová a druhou vicemiss krnovská rodačka Kateřina Šimonková, která mezi jednotlivými koly soutěže stihla oslavit dvacáté narozeniny.

„Již 6 let se věnuji modelingu a cestování,“ představila se ve svém medailonku Kateřina Šimonková.Chodila na základní školu na Smetanově okruhu, pak v Krnově vystudovala Střední odbornou školu dopravy a cestovního ruchu. Po maturitě byla přijata na VŠB v Ostravě na obor Marketingová komunikace.

Tanec, sport a divadlo

Pro úspěch na soutěžích miss je důležitá nejen krása, ale také ladné pohyby a schopnost překonat trému z vystupování před publikem. Pro Kateřinu Šimonkovou by to nebyl problém.

Devět let se věnovala scénickému tanci na krnovské ZUŠ pod vedením Ireny Špičkové. Také ji bavilo divadlo, takže na ZUŠ navštěvovala i dramaťák Markéty Juroškové Bezručové. Od malička byla také sportovně nadaná. Dosáhla úspěchů v atletice, protože sportovní škola na Smetanově okruhu jí pomohla rozvíjet talent zejména ve skoku vysokém a dalekém. Na prvním stupni se jí ve sportu věnovala Jana Zatloukalová, a na druhém Monika Hajdová. Ještě nevíme, zda Kateřina získá šerpu královny krásy nebo ne, ale jisté je, že zlaté a stříbrné medaile ze sportovních soutěží jí už nikdo nevezme.

Modelka a blogerka

close Kateřina Šimonková. info Zdroj: Miss ČR zoom_in Kateřina Šimonková. Vzhledem k tomu, že ve škole byla vždy vyšší než její vrstevnice, a navíc vynikala štíhlou postavou, občas slýchala názor, že by z ní klidně mohla být modelka. Ve dvanácti letech se poprvé odhodlala opravdu modeling zkusit.

„Oslovili jsme tehdy jednu pražskou modelingovou agenturu, která projevila zájem a do teď Katku zastupuje. Ve 14 letech dostala první nabídku vycestovat do zahraničí a to na Taiwan. V té době ještě chodila na základní školu do 8. třídy. Přestože téměř vůbec neuměla anglicky a byla tak mladá, rozhodla se to zkusit. Vycestovala  sama na tři měsíce do města Taipei na Taiwanu. O tom co na svých cestách zažila a co vůbec co obnáší práce modelky psala blog, který v té době měl velikou sledovanost,“ představila svou dceru maminka Marie Šimonková, která Katku ve všem podporuje.

Ve svém blogu Kateřina Šimonková kromě Taiwanu představila také zážitky z čínského města Guangzhou a z řeckých Athén. Do soutěže Miss ČR 2020 se přihlásila s tím, že případný úspěch by jí pomohl nejen ve světě modelingu, ale také při propagaci charitativních a sociálních projektů.

Fotogalerie: Kateřina Šimonková

Počítače dětem na radnici

Kateřinu Šimonkovou loni zaujal charitativní projekt Počítače dětem, který propojuje dárce a IT dobrovolníky s rodinami, které si z nějakého důvodu nemohou dovolit koupit dětem počítač. Důvodem bývá třeba výpadek příjmů v období koronavirové krize. Kateřina Šimonková se do projektu zapojila, a protože je mu vstřícně nakloněn také starosta Krnova Tomáš Hradil, v zájmu propagace společně na krnovské radnici předali počítače dvěma krnovským rodinám. „Doufám, že děti časem samy zjistí, že jim může sloužit nejen k počítačovým hrám, ale také k výuce a vzdělávání,“ řekl starosta Hradil při předávání počítačů.

Finalistky Miss České republiky 2020O Miss České republiky 2020 bojovaly Kateřina Šimonková (20) z Krnova, Kristýna Hyská (20) z Nespek, Diana Paravanová (19) z Otrokovic, Natalia Al-Imamová (20) z Prahy, Valerie Herianová (20) z Ústí nad Labem, Simona Šimková (24) z Jihlavy, Jana Krojidlová (20) z Čelákovic a Magdaléna Říhová (19) z Domašína.