O víkendu se Kateřina Šimonková chystá do Turecka. Bude totiž reprezentovat Českou republiku na světové soutěži krásy Miss Aura International. Soutěž bude probíhat ve městě Antalya v pětihvězdičkovém hotelovém komplexu Rixos Sungate od 20. září do 5. října. Soutěže se zúčastní půvabné dívky z 35 zemí světa.

Miss Aura International je v Turecku pořádaná každoročně od roku 2006. Kromě mezinárodního titulu a čtyř pozic na druhém místě bude soutěž zahrnovat také některé průběžné soutěže o speciální ceny jako Miss Friendship, Miss Talent, Miss National Costume nebo Miss Bikini. Finálový večer proběhne 3. října. Finále bude vysíláno na facebookovém profilu Miss Aura International a kanálu YouTube do 150 zemí světa.

Tanec, sport a divadlo

Pro úspěch na soutěžích miss je důležitá nejen krása, ale také ladné pohyby a schopnost překonat trému z vystupování před publikem. Pro Kateřinu Šimonkovou nic z toho nebyl problém.

Devět let se věnovala scénickému tanci na krnovské ZUŠ pod vedením Ireny Špičkové. Také ji bavilo divadlo, takže na ZUŠ navštěvovala i dramaťák Markéty Juroškové Bezručové. Od malička byla také sportovně nadaná. Dosáhla úspěchů v atletice, protože sportovní škola na Smetanově okruhu jí pomohla rozvíjet talent zejména ve skoku vysokém a dalekém. Na prvním stupni se jí ve sportu věnovala Jana Zatloukalová, a na druhém Monika Hajdová. Ještě nevíme, zda Kateřina získá šerpu královny krásy nebo ne, ale jisté je, že zlaté a stříbrné medaile ze sportovních soutěží jí už nikdo nevezme.

Modelka a blogerka

Vzhledem k tomu, že ve škole byla vždy vyšší než její vrstevnice, a navíc vynikala štíhlou postavou, občas slýchala názor, že by z ní klidně mohla být modelka. Ve dvanácti letech se poprvé odhodlala opravdu modeling zkusit.

„Oslovili jsme tehdy jednu pražskou modelingovou agenturu, která projevila zájem Katku zastupovat. Ve 14 letech dostala první nabídku vycestovat do zahraničí a to na Tchajwan. V té době ještě chodila na základní školu do 8. třídy. Přestože téměř vůbec neuměla anglicky a byla tak mladá, rozhodla se to zkusit. Vycestovala  sama na tři měsíce do města Taipei na Tchajwanu. O tom co na svých cestách zažila a co vůbec co obnáší práce modelky psala blog, který v té době měl velikou sledovanost,“ představila svou dceru maminka Marie Šimonková, která Katku ve všem podporuje.

Ve svém blogu Kateřina Šimonková kromě Tchajwanu představila také zážitky z čínského města Guangzhou a z řeckých Athén. Do soutěže Miss ČR 2020 se přihlásila s tím, že případný úspěch by jí pomohl nejen ve světě modelingu, ale také při propagaci charitativních a sociálních projektů.

Počítače dětem na radnici

Kateřinu Šimonkovou zaujal charitativní projekt Počítače dětem, který propojuje dárce počítačové techniky a IT dobrovolníky s rodinami, které si z nějakého důvodu nemohou dovolit koupit dětem počítač. Důvodem mohl být třeba výpadek příjmů v období koronavirové krize.

Kateřina Šimonková se do projektu zapojila, a protože je mu vstřícně nakloněn také starosta Krnova Tomáš Hradil, v zájmu propagace společně na krnovské radnici předali počítače dvěma krnovským rodinám. „Doufám, že děti časem samy zjistí, že jim může sloužit nejen k počítačovým hrám, ale také k výuce a vzdělávání,“ řekl starosta Hradil při předávání počítačů.