Dobré jídlo a dobrá hudba – taková bude sobota 3. června v Úvalně. Odpoledne se pořádá Kastrolfest a večer nastoupí DJ Martin Hradečný s koncertem Queen revival.

A jak bude gastroakce probíhat? Co se bude ochutnávat? „Přihlásit se může kdokoliv, nejen Úvalňáci, stačí pouze sdělit, že se chcete účastnit. Každému přihlášenému přispějeme nějakou částkou na suroviny," láká k účasti starosta Radek Šimek.

Je potřeba, aby si účastníci připravili degustační porce, ty budou k dispozici zájemcům o ochutnání za 15 korun za porci. Mimo tyto porce mohou být i miniochutnávky zdarma či plné porce za cenu, kterou si soutěžící sami určí.

„Všichni účastníci dostanou drobné ceny, ti nejlepší krásné a hodnotné ceny, a pozor, vyhlašujeme i speciální kategorii – Dobroty pro plovárnu. Pokud připravíte něco, co bude netradiční a bude to možné připravovat v bufetu na koupališti, dostanete extra cenu," slibuje starosta.

A jaká jídla jsou vítána? „Můžete donést nějakou dobrotu – pochlubit se buchtou, pomazánkou, zavařeninou, sirupem – čímkoliv. No a vy, kteří nic neumíte uvařit, upéct, usmažit, namíchat, přijďte ochutnávat a hodnotit," zve všechny starosta.

Gabriela Mathiasová