Kastelán linhartovského zámku Jaroslav Hrubý je známý tím, že ze svého bydliště v Krnově rád chodí pěšky do několik kilometrů vzdálených Linhartov. Chůze na čerstvém vzduchu mu pomáhá srovnat si myšlenky, co všechno musí zařídit pro nadcházející turistickou sezonu 2019. Dostal při tom i obzvlášť vypečený nápad, že zkusí projít celý Krnov dům od domu, aby každému osobně vhodil do schránky pozvánku na Velikonoční jarmark. Dnes už má tolik zkušeností, že by se uživil i jako listonoš.

„Našel jsem v Krnově uličky, které jsem ani neznal jménem. Marně jsem vzpomínal, jestli jsem tam už někdy byl. Teď bych mohl z fleku složit zkoušku z krnovského místopisu. Prošlapal jsem podrážky a bolí mě nohy, jen si na to vzpomenu, ale znáte jiného kastelána, který pozval všechny osobně?“ směje se Jaroslav Hrubý.

A co tím vlastně kastelán získal? Kromě nových zážitků a místopisných znalostí také jistotu, že přes 1 200 pozvánek našlo svého adresáta a žádná se neztratila. Zjistil, jaké dopisní schránky v Krnově nejvíc frčí a jaký je vkus jejich majitelů. také ho překvapilo, kolik bytů je prázdných a nevyužitých. A také získal dobrý pocit, že pro vysokou návštěvnost jarmarku udělal opravdu maximum.