„Chtěli jsme, aby kašna žila v létě i v zimě,“ sdělil starosta. Základ budou tvořit žulové kameny. Chrličů bude pět a myšleno je i na osvětlení, které dodá novému elementu atmosféru také v noci. „V létě se zde budou moci například děti osvěžit a v zimě by zde měl vyrůst ledový útvar, tak jak to mají například v Karlově Studánce,“ doplnil Klouda.

Okolí kašny poslouží k odpočinku místních obyvatel a také turistů. Plány situují vodní prvek do prostoru mezi radnici a muzeum. Strojovna najde své místo v prostorách pod Městským úřadem.

Zamýšlená kašna je součástí projektu rekonstrukce rýmařovského náměstí Míru a ulice Radniční. Jeho realizaci mají v plánu představitelé města zahájit už letos. Zahrnuje výměnu vodovodu, kanalizace, plynovodu, slaboproudových rozvodů, změnu dlažby, výměnu mobiliáře, stavbu opěrných zídek, terénních schodů a výsadbu nové zeleně.

Náklady na rekonstrukci rýmařovského náměstí Míru a Radniční ulice činí více než dvaapadesát milionů korun. V současnosti má město Rýmařov požádáno o dotaci.

Zuzana Pršalová