Hladina řeky Opavice začala ve středu 24. června po poledni prudce stoupat. Vpravé poledne odvádělo koryto řeky Opavice vodu bez problémů. Neustálé srážky však zapříčinily vyhlášení prvního stupně povodňové aktivity ve třech městských částech Města Albrechtic.

O situaci na řičních tocích na Krnovsku a Bruntálsku čtěte zde.

„Aktuální stav není kritický. Chápu občany, kteří se obávají o své domovy. Mohu říci, že znaší strany děláme maximum. Všichni doufáme, že přestane pršet. Situace je zatím nejhorší na řece Opavici vměstské části Opavice a vLinhartovech. Tam se již voda začíná vylévat na komunikaci,“ řekl starosta města Luděk Volek.

Právě Luděk Volek objížděl během odpoledne celé Albrechticko. Do pohotovosti byla uvedena jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice. „Zatím monitorujeme nejkritičtější místa,“ uvedl Petr Křištof, velitel albrechtických hasičů.

Kašlou tady na nás, nadávali lidé na Povodí Odry

Vedení města pro případ potřeby kontaktovalo také stavební firmy. „Máme domluvenou techniku, takže vpřípadě potřeby, nám zdejší podnikatelé zapůjčí stroje i lidi. Vkontaktu jsme sdispečinkem hasičů, meteorologů i povodí Odry. Situace by se měla dle zpráv uklidňovat,“ dodal starosta Volek.

Starosta byl nucen při kontrole stavu toků na Albrechticku vyslechnout i nadávky. Ty však lidé nesměřovaly na něj, nýbrž na Povodí Odry. „Proč tu to koryto není spravené. Kašlou tady na nás. Nejsou schopni koryto zbytnit a voda se tu vylévá pravidelně,“ posteskla si žena zOpavice.

Povodí, které vtěchto dnech provádělo opravy na toku vHynčicích má smůlu, jelikož voda započaté dílo poškodila a vše se bude muset dělat znovu. (kro)