Kromě kamionu, který se v lednu zapojí do světoznámého extrémně těžkého závodu Rallye Dakar 2011, představil bruntálský tým včera organizátorům také asistenční Tatry 816 6x6 a novinářský Nissan Patrol. Speciály Tatra Marka Spáčila a Martina Kolomého jsou nyní v rukách pořadatelů závodu.

„Odjezdem do Le Havre jsme opět o krůček blíže startu, na který jsme se připravovali celý rok,“ komentoval včerejší zahájení technické kontroly šéf Czech Dakar Teamu Marek Spáčil během zastávky u partnera CDT a dodavatele motorů firmy Caterpillar.

Poslední týdny byly pro CDT sice hektické, ale o to více práce se jim ještě nahromadilo. Až do odjezdu na startovní čáru se členové týmu rozhodně nudit nebudou.

Čekání na velký okamžik je také psychicky náročné. „Už abychom tam byli,“ dodal pilot druhé zelené Tatry Martin Kolomý ze Starého Města u Bruntálu. Z Francie se technika většiny zámořských účastníků do Jižní Ameriky přesune v podpalubí lodí. Bruntálská výprava si letos Vánoce s rodinou neužije. Kompletní CDT, závodníci, navigátoři, mechanici a další doprovod odlétá do Buenos Aires den po Štědrém dnu, v sobotu 25. prosince