Město již má vizi, jak získat chybějící peníze na kaple. Připravuje motivační program, kterým chce oslovit místní patrioty a potenciální mecenáše, aby se finančně podíleli na záchraně cvilínských kaplí. Ta zahrnuje čištění, doplnění původních omítek, výmalbu, doplnění profilace říms, barevný nátěr fasád, výměnu střešní krytiny, drenážní okapové chodníky, doplnění schodišťových stupňů, výměnu a nátěr zábradlí i kovaných mříží i repase dveří a okenic.

Investorem této akce je Město Krnov, protože kaple, které se nachází vbezprostřední blízkosti poutního kostela Povýšení svatého kříže a Panny Marie Sedmibolestné, jenž je vmajetku minoritů, jsou postaveny na městských pozemcích a patří tudíž Městu. To na jejich opravu uvolnilo ze svého rozpočtu částku 800 tisíc korun, dalším půl milionem korun přispěl na projekt Moravskoslezský kraj. Městskou zakázku bude realizovat krnovská firma Rakord - R & R, spol. s r.o.

Součástí kaplí bývaly obrazy pašijových scén malované na měděném plechu, které již před lety byly zcizeny a skončily ve sběrných surovinách. Přestože policie pachatele dopadla a obrazy ve sběrně zajistila, nebylo to nic platné. Zloděj měděný plech poskládal a sešlapal do kvádru. Minorité získali jiné obrazy, ale pro jistotu je do kapliček instalují pouze vdobě poutí. Město Krnov nechalo vyrobit reprodukce těchto obrazů se záměrem umístit je do kapliček na stálo.