V Andělské Hoře jsou čtyři kandidátky a všechny začínají stejně: Sdružení nezávislých kandidátů. Pak následuje dovětek: Za lepší budoucnost Města Andělská Hora, Za stejné podmínky pro všechny občany, Poctivě s rozumem. Ta poslední se jmenuje Sdružení nezávislých kandidátů za veřejné projednávání záležitostí města. V Jiříkově chtějí nezávislí třeba Nový Jiříkov, druzí kandidují Za lepší zítřek.

V Dlouhé Stráni mají kandidátky dvě a ani se moc nesnažili je odlišit. Jedna se jmenuje Občané pro Dlouhou Stráň – skupina č. 1 a druhá nese pojmenování Občané pro Dlouhou Stráň – skupina č. 2. Podobně Nové Heřminovy mají Sdružení nezávislých kandidátů č. 1 a Sdružení nezávislých kandidátů č. 2 a ve Velké Štáhli Sdružení nezávislých kandidátů I. a Sdružení nezávislých kandidátů II.

V Horním Benešově mají šest kandidátek, z toho čtyři tvořené Sdružením nezávislých kandidátů. I ti chtějí podle dovětku v názvu třeba Rozvoj a prosperitu či kandidují Za lepší Horní Benešov. V Ludvíkově kandidují tři sdružení nezávislých kandidátů, jedno má v názvu, že jdou Za naši obec, ti druzí Za rozvoj obce a třetí Za lepší prosperitu obce. n

V Mezině jedna kandidátka svým názvem voliče vyzývá, že je Čas na změnu. Jejich konkurenti z další kandidátky zase názvem říkají: Mezina obyčejným lidem. Ve Slezských Rudolticích kandiduje uskupení MY a VY. Ve Starých Heřminovech je kandidátka patriotů s názvem Staré Heřminovy – dobrá adresa! V Křišťanovicích mají kandidátku Za rozkvět obce.

Najdeme i takové, kteří kandidují ne proto, že jsou nespokojeni, ba právě naopak. V Karlově Studánce mají Sdružení nezávislých kandidátů – Spokojení občané I. Spokojených lidí je v lázních nejspíš tolik, že museli utvořit dokonce Sdružení nezávislých kandidátů – Spokojení občané II.

Jsou také kandidátky, které apelují na rozum. V Hošťálkovech kandidují Za obec moudřejší a v Rudné pod Pradědem se voličům nabízí Rozumná volba. V Moravskoslezském Kočově se jedna kandidátka nechtěla nijak úzce vymezovat a tím i omezovat okruh voličů, a tak jde do voleb s názvem Kočov pro všechny.