Cílem tohoto projektu je podpora kvalitního vzdělávání dětí a žáků ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí. Do příprav se zapojili také pracovníci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Armády spásy.

Spojenými silami vyzdobili areál i budovy, aby mohli toto prostředí předvstavit veřejnosti v plné kráse. Pro návštěvníky připravili zábavný program a soutěže.

Benátská noc a její program baví děti i dospělé.
Chomýž u Krnova ožije sportem a Benátskou

Areál nejprve navštívili žáci z prvního stupně Základní školy na Smetanově okruhu v Krnově. Děti i paní učitelky se dozvěděli jak v Krnově funguje nízkoprahové zařízení a doučovací klub. Děti sem mohou docházet i přes prázdniny, pokud chtějí smysluplně trávit volný čas a doplnit si školní znalosti.

Na stanovištích pak děti z řad veřejnosti plnily zábavné úkoly, a těšily se na sladkou odměnu. Děti zasoutěžily v hrách jako Stopy, Hod na cíl, Hádej co, Tác nebo malování housenky.

Bruntálští vodní záchranáři před letní sezonou spouštěli na hladinu Slezské Harty dvě mola, jedno vlastní a druhé pro elektroloď Harta.
FOTO: Takto se vodní záchranáři na Slezské Hartě připravovali na letní sezonu

Také využily zahradu s trampolínami a houpačkami, nebo si zahrály florbal. Nejvíce radosti si užily se zahradním postřikovačem, protože počasí bylo opravdu tropické. V průběhu akce proběhlo vyhodnocení výtvarné soutěže Covid a já.

Akce přispěla k informování veřejnosti o nabídce nízkoprahového zařízení a doučovacího klubu a představila projekt Společný rozvoj inkluze v Krnově.