„Vozidla na hlavním tahu z Třemešné na Krnov nebo obráceně projíždí Albrechticemi velkou rychlostí. Divím se, proč tady častěji neměří policisté rychlost. Pokutu by nejspíš dali každému druhému řidiči. Asi se čeká, až se tady někomu něco stane,“ říká rozezlený Jan z Města Albrechtic. Podobný názor zastává i vedení města. „Dopravní situace je opravdu špatná. Vozidla projíždí velkou rychlostí, a lepší to není ani na příjezdech z vedlejších komunikací. V centru Albrechtic se pohybují děti, které tudy musí chodit do školy, ale řidiči ani toto riziko nerespektují,“ konstatuje Luděk Volek, starosta Města Albrechtic.
Albrechtičtí boj za vyšší bezpečnost nechtějí vzdát a shánějí finanční prostředky na projekt, který by snížil rychlost projíždějících vozidel. „V rozpočtu letos nemáme již dostatek volných prostředků, ale v dalších letech bychom chtěli umístit na vjezdu do města zpomalovací retardéry. Nechceme čekat až nějaký šílenec za volantem srazí malé dítě, seniora nebo cyklistu,“dodal starosta Volek. O problému ví také Okresním ředitelství PČR v Bruntále, a snaží se Albrechtickým pomoci. „Dopravně bezpečnostní situaci ve Městě Albrechticích vnímáme v souvislosti se zatížením kamionovou dopravou na přechod v Bartultovicích dlouhodobě jako jeden z nejpalčivějších dopravních problémů okresu,“ uvedla Lucie Zgarbová, policejní mluvčí z Bruntálu.
Policie iniciovala projekt ve spolupráci s městem, v němž několikrát žádali ministerstvo vnitra o prostředky. Peníze mají sloužit na opatření optických bran, ukazatelů aktuální rychlosti projíždějících vozidel a nasvětlení přechodů pro chodce. V letech 2005 ani 2006 se je sehnat nepodařilo. Žadatelé se nevzdali a peníze shání i letos. „S radostí už mohu konstatovat, že se pro rok 2007 již podařilo téměř milionovou dotaci z ministerstva vnitra sehnat, a to i díky výborné spolupráci s představiteli města. Doufáme, že se všechna navrhovaná opatření, která zvýší bezpečnost chodců a mají snížit rychlost projíždějících automobilů, podaří brzy zrealizovat,“ dodala Lucie Zgarbová.