„Tato lokalita nebyla zvolena náhodou, ale zcela záměrně. Je to totiž frekventovaná „noční cesta“ mezi zábavními podniky a spojnice vlakového a autobusového nádraží s centrem města. V těsné blízkosti se nachází banka a zlatnictví a důvodů by se našlo ještě více. Častým jevem je zde například vyvracení dopravních značek,“ zdůvodnil umístění kamery koordinátor prevence kriminality na bruntálské radnici Radim Rajl.

Nová kamera by v porovnání s předešlými měla být kvalitnější. Je barevná, odolná vůči nepřízni počasí, je vybavená vysokorychlostní mechanikou pro otáčení a naklápění v rozsahu 360 stupňů a objektivem s třicetinásobným optickým přiblížením. Zajišťuje mimo jiné redukci šumu, stabilizátor obrazu, možnost automatického sledování cíle a podobné technické vymoženosti.

„Pořízení kamery, její instalace a zapojení do stávajícího kamerového systému přišlo na 378 tisíc korun. Město však uhradí jen deset procent z této sumy, protože devadesát procent nákladů pokryje dotace Ministerstva vnitra České republiky z programu Partnerství 2007,“ potvrdil Deníku tiskový mluvčí radnice Jiří Ondrášek.