Starostu Krnova Tomáše Hradila oslovili zoufalí Krnované, kteří by se rádi přihlásili do rezervačního systému na očkování proti covidu, ale nenašli v něm Krnov. Proto se Krnované začali hromadně zaregistrovat na očkovací centrum v Opavě.

„Při pokusu o rezervaci se ukázalo, Krnov vůbec není mezi očkovacími místy,“ hlásily starostovi krnovské rodiny, které pomáhaly s registrací seniorům.

„Krnov tam byl, ale jen v prvním kroku a ještě schovaný pod Bruntálem. Tak jsem to zadala, ale při výběru termínu na rezervaci už tam Krnov vůbec nebyl a Bruntál byl plný. Takže jsem udělala registraci do Opavy. Úžasný rezervační systém, seděla jsem u toho od rána,“ zveřejnila svou zkušenost paní Marta z Krnova. „Přesně tak, termín v Krnově nešel vybrat. Po osmi hodinách hledání v systému se mi podařil termín aspoň v Opavě na 1. února. Krnov bohužel nešel,“ doplnila svou zkušenost paní Věra.

Starosta zasahuje

„Občané, kterým se podařilo projít registračním systémem, mi hlásí, že v nabídce chybí očkovací místo v Krnově. A to přes to, že v Krnově takové místo máme ve Sdruženém zdravotnickém zařízení SZZ Krnov. Toto místo lze v systému zvolit při registraci, nikoliv však při výběru termínu,“ naspal starosta Krnova Tomáš Hradil na mailovou adresu Centrálního registračního systému crs.podpora@archirepo.com. 

Starosta také doporučil provozovatelům registračního systému, aby si přečetli diskusi na facebooku jak Krnované hodnotí jejich práci. Vysvětlil jim, proč jejich systém je pro Krnovany „neintuitivní“.

Zdravotnice očkovaly vakcínou Moderna proti koronaviru klienty Domova pro seniory Kamenec, 14. ledna 2021 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„V nabídce vždy na prvním místě uvádíte názvy bývalých okresů. Nikde však nefiguruje slovo „okres“. Lidé pak očkovací místa nemohou najít, přestože tam jsou,“ vysvětlil starosta Centrálnímu rezervačnímu systému, proč to nebyl dobrý nápad uvádět Krnovskou nemocnici jako očkovací místo pod Bruntálem.

Už během víkendu Krnované starostovi hlásili, že díky jeho intervenci už došlo k nápravě. „Díky za info, zdá se, že centrální mozek lidstva konečně funguje jak má,“ komentoval to starosta a doplnil smajlíka.

Cíl: očkování doma

Krnované se rovněž ptali starosty, jak bude fungovat mobilní očkovací tým.

„Společným záměrem nemocnice a radnice je maximum seniorů očkovat v jejich domácím prostředí, aby se nemuseli nikam trmácet. Máme s ředitelem nemocnice Ladislavem Václavcem koordinační schůzku, kde budeme vše domlouvat. Pak začneme s roznosem letáků pro seniory nad osmdesát let 80 s informacemi k očkování včetně městské informační linky,“ ujistil starosta občany, že město je v chaosu kolem očkování nenechá samotné.