Je 11 hodin dopoledne, ale restaurace v Hotelu Zlatá Hvězda v Bruntále je plná. Není to jen výhodnou polohou ve středu města, kde je přes ulici finanční úřad, cestovní kancelář a řada dalších podniků. Je zde nejlevnější menu v centru a lidé si tady pochutnají.

„Jsou zde vždy čisté ubrusy, na stolech dekorace či kytičky, i když jen umělé. Vaří zde dobře a třeba teď před pár dny na Valentýna každý host ještě dostal pozornost, sladké srdíčko jako dezert,“ říká Dagmara Pavlíková, patřící ke zdejším hostům.

Obědvat sem chodívá, když má v Bruntále jednání na úřadech.

Hotel Zlatá Hvězda je odloučeným pracovištěm Střední odborné školy v Bruntále, hosty zde obsluhují žáci této školy v rámci svého výcviku a učí se, jak by to v gastronomii mělo správně fungovat. Ve středu 20. února si zde hosté na menu za 69 korun mohli dát palačinky s horkým ovocem a šlehačkou a kávu espreso.

Na výběr byly dvě polévky a za 75 korun byla svíčková na smetaně s knedlíkem, ražniči z vepřové panenky se šunkovou rýží a rajčatovým salátem, nebo kuřecí nudličky s brokolicí, pohankou a zelným salátem, případně pečené kuřecí stehno nadívané, bramborová kaše a míchaný kompot. Pro obědy si sem lidé chodí i s jídlonosiči.

„Já nestíhám na oběd tak brzy, a když jsem do Hvězdy přišel později, už nebyla v nabídce všechna jídla. Ta nejzajímavější jsou brzy pryč. Ale velmi dobře se najím přímo na náměstí v Radegastovně nebo v Pradědu,“ vyjmenovává jeden z dalších pravidelných strávníků, kam se dá zajít v centru Bruntálu na oběd. Do Pradědu je možné zajít už posnídat nebo na svačinovou polévku podle nabídky za 45 korun.

Na menu bývají na výběr dvě polévky a většinou pět jídel v cenovém rozpětí od 85 do 119 korun. Například v pondělí 18. února zde byla za 85 korun hrachová kaše a moravské uzené, za 87 korun maminčino kuře, návštěvník si mohl dát i za 88 korun zeleninový salát s dipem, mozarelou a smaženými kuřecími prsty a toust. Za 92 korun špalíček vepřové panenky a parmskou šunkou a opečenými brambory. Nejdražším pokrmem byly ryby pstruh, losos nebo tuňák , hráškové pyré a bramborové roští. Za pětikorunu si mohl dát člověk i sladkou tečku honzíkovu buchtu. A ve čtvrtek 21. února bylo v Pradědu na menu nejlevnější jídlo bramborový guláš s klobásou a chlebem za retro cenu 45 korun!

V centru Bruntálu je také restaurace Biograf a meníčka nabízí i Pivovar Hasič. Cenově výhodný je i Hotel Slezan, je zde jedna polévka a tři jídla na menu za 75 korun. Restaurant EXPO ve Společenském domě v Ruské ulici mívá dvě polévky a čtyři zajímavá jídla v ceně od 89 do až 139 korun. Na lidovou kuchyni za lidovou cenu zve Čagan v ulici U Rybníka, polévka a tři jídla za 74 až 79 korun, ale třeba ve středu zde byla jako čtvrté jídlo vepřová kotletka plněná schwarzwladskou šunkou, mozzarellou a sušenými rajčátky s gratinovanými bramborami za 100 korun.

Na sídlišti Dolní v Cihelní ulici zve na polední menu restaurace Faraon, obvykle je v nabídce jedna polévka a tři jídla od 70 do 75 korun, přičemž jedno z nich bývá často pizza. Právě tu si zde lidé také často objednávají k rozvozu.

Vyhledávaná je restaurace U Kata, na menu bývá jedna polévka a pět jídel. Čtyři jsou většinou za stejnou cenu 95 korun a jedno výběrové je dražší, v pondělí 18. února to byl grilovaný filet z lososa norského s holandskou omáčkou a pečeným bramborem ve slupce za 169.

Na bruntálském městském úřadě v tamní jídelně se může najíst i kdokoliv z návštěvníků úřadu, k polévce jsou na výběr tři jídla. Nedaleko nabízí polední menu i Affinity restaurace, tři jídla od 84 do 91 koruny. Na Krnovské ulici Hotel Montenegro má na menu obvykle jednu polévku a pět jídel v cenové relaci od 85 až do 159 korun.

Polední menu

Polední menu
*Pro zvětšení na obrázky klikněte