Kabelkový veletrh. Všechny darované módní i praktické doplňky, které nám přinesli čtenáři Bruntálského a krnovského Deníku, budou za týden odvezeny do Opavy, kde se bude v pátek 13. listopadu v Obchodním centru Breda konat Kabelkový a kravatový veletrh.

Darované věci se zde budou od 15 hodin prodávat za symbolickou cenu a v 19 hodin večer pak, po autogramiádě opavských fotbalistů a basketbalistů, odstartuje dražba takzvaných VIP kusů.

Kabelku darovaly miss i trenér

Karolína Mališová, česká Miss Earth 2015, věnovala do dražby svou kabelku značky Valentino.

Mezi nejcennějšími kusy, které se budou v Opavě dražit, je například kabelka české Miss Earth 2015 Karolíny Mališové. Karolína do dražby věnovala svou kabelku značky Valentino, kterou dostala jako dárek na dovolené v Itálii od své maminky.

Příležitost se zapojit měli tento rok poprvé také muži, kravatu věnoval například trenér opavských basketbalistů Petr Czudek. „Vyrobila ji Marcela Mrázková, manželka bývalého primátora Opavy Jana Mrázka. Já jsem v ní byl dvakrát při vyhlašování Sportovce okresu. Jednou mi přinesla vítězství," přiblížil historii své kravaty Petr Czudek.

V Krnově sbírku podpořila Monika Dudová, která je ředitelkou krnovské Charity a zároveň je vítězkou finále Moravy a Slezska v soutěži o nejsympatičtější maminku a dítě Missis 2015. Často jezdí s humanitární pomocí na Ukrajinu, kterou si zamilovala. „Do sbírky jsem věnovala šátek podobný těm, co na Ukrajině nosí ženy do kostela. Je nový, koupila jsem ho v krnovském Prioru. Pokud mám něco vzkázat ženě, která si ho koupí, popřála bych jí otevřené srdce. Protože nestačí jen podat ruku, ale člověk má otevřít i své srdce," vzkázala nové majitelce Monika Dudová.

Dalším hodnotným kouskem v krnovské redakci je kožená taška vyrobená formou recyklartu. Tašku vlastnoručně vyrobili z poškozeného koženého oblečení lidé bez domova uživatelé služeb azylového domu Armády spásy.

Kromě těchto příspěvků se nám v redakcích sešly i další kabelky. Jedna dárkyně přinesla hned tři. „Já už je nevyužiji, ale jsou zachovalé a měla jsem je ráda. Věřím, že někomu ještě udělají radost," řekla nám naše čtenářka v krnovské redakci.

V loňském roce se prostřednictvím Kabelkového veletrhu podařilo získat 55 tisíc korun. Věřme, že letos to bude minimálně podobná částka, která pomůže uhradit alespoň část Matyáškovy léčby.

Pokud máte zálusk na novou kabelku, kravatu nebo šátek, vypravte se 13. listopadu do Opavy. Současně s Kabelovým veletrhem se budou slavit třetí narozeniny OC Breda, naplánován je bohatý program včetně populárního nightshoppingu. Příležitost přispět svou kabelkou nebo kravatou máte do středy 4. listopadu.

GABRIELA MATHIASOVÁ