Všem, kteří se zapojili a přinesli nám do redakce své kabelky, kravaty a šátky, děkujeme. Všechny věci jsme ve středu odvezli do Opavy, kde se bude v pátek 13. listopadu v Obchodním centru Breda konat Kabelkový a kravatový veletrh.

Darované věci se zde budou od tří hodin odpoledne prodávat za symbolickou cenu a v sedm hodin večer odstartuje dražba nejcennějších kusů. Mezi nimi je například kabelka značky Valentino české Miss Earth 2015 Karolíny Mališové.

Příležitost se zapojit měli tento rok poprvé také muži. V krnovské redakci se nám sešlo více než dvacet kravat, některé moderní, ještě v původním obalu, některé zachovalé styl retro. A retro dnes frčí.

Kdo se nemůže dočkat 13. listopadu, může dražit už nyní. Opavská redakce spustila na svých stránkách dražbu tří nejcennějších kravat, které do sbírky věnovali známí sportovci.

V Krnově sbírku podpořila Monika Dudová, která je ředitelkou krnovské Charity a zároveň je vítězkou finále Moravy a Slezska v charitativní soutěži o nejsympatičtější maminku a dítě Missis 2015. Do sbírky věnovala šátek, který koupila v krnovském Prioru, protože jí připomínal milovanou Ukrajinu, kam jezdívá několikrát do roka předávat humanitární pomoc.

Dalším hodnotným kouskem je originální kožená taška, kterou vlastnoručně vyrobili z odloženého koženého oblečení lidé bez domova uživatelé služeb azylového domu Armády spásy.

Výtěžek sbírky je určen na léčbu čtyřletého Matyáška Tazbirka, který se narodil ve 32. týdnu, musel se vypořádat s dětskou mozkovou obrnou a krvácením do mozku a dnes je v mentálním vývoji přibližně o dva a půl roku opožděn. Jeho handicap ho omezuje také v mluvení a v pohybu. Pomoci by mu měla Klimterapie, která však není hrazená žádnou pojišťovnou a je velmi drahá.

Gabriela Mathiasová