Volby do krajských zastupitelstev, které se udály v pátek a sobotu ve Starém Městě, byly mimořádné hned z několika důvodů. K urně s hlasovacím lístkem na obecní úřad dorazila i čerstvá oslavenkyně třiadevadesáti let Vlasta Míčková. Po kolikáté svým hlasem chtěla v životě ovlivnit politické dění sice nespočítala, ale prý snad nebyly volby, kterých by se nezúčastnila.

„K volbám chodím pravidelně, protože si myslím, že lepší je odvolit než nevolit. To proto, aby se tam nedostali lidi, které tam nechci,“ konstatovala vitální důchodkyně. Koho volila, prozradit nechtěla. „Volila jsem toho stejného, koho jsem volila, když jsem šla poprvé k volbám,“ prozradila Míčková, které se současný politický vývoj příliš nelíbí. „Celá vláda by se měla vyměnit. Měli by tam být tací, co nemyslí na sebe, ale myslí především na lidi,“ pokračovala volička.

Bývalá učitelka přišla do volební místnosti spolu se svou rodinou. Sotva vhodila do urny lístek, už před ní stál starosta Starého Města Antonín Směšný, který ji podával kytici a gratuloval k narozeninám. „Všichni paní Míčkovou ctíme a myslíme si, že toho pro Staré Město udělala dost,“ řekl Směšný.

Další mimořádnosti, jíž se voliči ze Starého Města dočkali, byla zrekonstruovaná volební místnost. Budova, v níž nyní sídlí obecní úřad, sloužila původně jako škola. Volilo se zde odjakživa, ale ve špatných podmínkách. „V místnosti se netopilo, byla tu zima, žádné pohodlí, bez sociálního zázemí, podmínky byly prostě špatné,“ zavzpomínal starosta.

Poté, co byla škola v budově zrušena se sem měl přestěhovat obecní úřad a objekt prošel rekonstrukcí. „Rekonstrukce byla ukončena v březnu letošního roku, v červnu jsme kolaudovali a v červenci se sem přestěhoval úřad. Takže poprvé tady probíhají volby v lepším prostředí,“ dodal Směšný.

Zuzana Pršalová