V budově bývalé bruntálské polikliniky na Nádražní ulici najde alergik celou řadu poutačů, ty jej ale k lékaři alergologovi nepřivedou.

Nejprve se z tabule naproti vstupu do budovy v přízemí dozví, že se alergologická ambulance nalézá v prvním podlaží. Vyjde tedy o patro výš. Mezi výtahy naproti schodišti spatří další cedulku, která jej opět ujistí, že jde správně. A že se má vydat doleva. Tam jej směruje i další šipka, umístěná po cestě u ordinace závodního lékaře. Dojde na konec chodby, kde prý dříve ambulance sídlila, ale už tu není, pacient narazí jen na ambulanci oční. Tím jeho pouť neúspěšně končí.

„Alergologická ambulance nefunguje v Podhorské nemocnici na pracovišti Bruntál od ledna tohoto roku,“ vysvětlil mluvčí nemocnice Tomáš Želazko. V provozu je ambulance jen v nemocnici v Rýmařově v úterý od 13 do 17 hodin a v pátek od 7 do 13 hodin. Ordinuje tam lékař Pavol Puci. To, že je v Bruntále značení v nepořádku, mluvčí nepopírá. „Na informační systém se marketingová pracovnice Agelu podívá během příštího týdne, kdy do Podhorské nemocnice jede. Pokud nalezne nějaké chyby, budou odstraněny,“ slíbil Tomáš Želazko.

Zmíněný alergik poté, co alergologii nenašel, sejde zpět do přízemí. V přízemí osloví pracovnice informační služby s tím, že by rád získal na ambulanci telefonní číslo. Pracovnice číslo nezná. Vyšle pacienta „někde pod schody“. To je zejména pro přespolní informace téměř bezcenná. Mluvčí Želazko vysvětluje situaci takto: „Soukromá alergologická ambulance Pavola Puciho, která je nyní v Bruntále „pod schodama“, není v areálu Podhorské nemocnice. Novou soukromou ambulanci nebudeme vkládat do našeho informačního systému, jelikož není Podhorské nemocnice a nenáleží do areálu nemocnice.“

Alergolog Puci pracuje v Rýmařově pro Podhorskou nemocnicí a tudíž zde má na šipky k ordinaci nárok. V Bruntále ale pracuje jako privátní lékař sám pro sebe, takže nemá nárok na místo v informačních cedulích Podhorské nemocnice. O šipky ke své ambulanci se musí postarat sám. Alergici najdou v Bruntále svého lékaře Pavola Puciho přímo pod lékárnou, vstup je od parkoviště u špitálu.