Odmalička si zpívá Julie Vaculíková ze Zátoru-Louček všude, kde se jí zachce. Žákyně bruntálské Základní školy v Jesenické ulici vyjela před pár dny do Prahy, a tam se druhý rok po sobě zapojila do mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá.

Letos zpíval v soutěži rekordní počet účastníků, předvedlo se jich na dvě stě padesát, a devět jich pochází z bruntálského okresu.

„V mojí kategorii od 9 do 14 let se přihlásilo sto devět dětí. Já si vybrala písničku Pátá, známá je z filmu Rebelové, kde ji zpívala herečka Zuzana Norisová. Původní verzi zazpívala Helena Vondráčková," řekla Julie Vaculíková.

Sama přiznává, že stát na pódiu před širokým publikem není nic jednoduchého. „Jo, klepala jsem se nervozitou. Udělala jsem nějakou tu chybu, takže uvidím, jak jsem uspěla," uvedla malá zpěvačka.

Do soutěže ji přihlásili z krnovské Základní umělecké školy, kam Julie pravidelně dochází. „V Praze se mi jinak velice líbilo, jeli jsme i s ostatními dětmi z hudebky. Původně se přitom měla soutěž konat v Ostravě. Minulý rok jsem postoupila do finále Česko zpívá, ale pak mě už nevybrali," sdělila Julie Vaculíková, pro kterou je zpívání asi největším koníčkem. Je to také hra na hudební nástroj.

Se svým tatínkem dokonce Julie nazpívala cédéčko. Tatínek hraje na kytaru, Julie pro změnu na klavír. Aby toho nebylo málo, bratr hraje na bicí nástroje.

„Já sama si nejraději poslechnu Atmo nebo Karla Gotta a Lucii Vondráčkovou. Když mám náladu, dám si tam Mozarta, ať je nějaká změna," dodala bruntálská školačka ze Zátoru-Louček.

Postupující soutěžící do výběrového kola

Kategorie sólisté 9 až 14 let
Markéta Bečáková, Krnov, píseň Vzpomínky
Nela Pilátová, Krnov, píseň Sladké mámení
Julie Vaculíková, Zátor-Loučky, píseň Pátá
Richard Veliký, Krnov, píseň Želva
Jan Volný, Krnov, píseň Hvězda na vrbě

Kategorie sólisté 15 až 26 let
Natalie Kaufmanová, Krnov, píseň Strach Masterpiece
Sára Pospíšilová, Krnov, píseň Je Veux Boty proti lásce

Kategorie sólisté nad 26 let
bez účasti místních pěvců

zdroj: Česko zpívá