Výstava na bruntálském zámku má název Jindřich Štreit JUBILUJÍCÍ, a na hradě Sovinci se jmenuje Jindřich Štreit OHLÉDNUTÍ. Obou vernisáží se bude účastnit sám jubilující Jindřich Štreit.Výstava Jindřich Štreit JUBILUJÍCÍ zahájí slavnostní vernisáží ve středu 2. června v 16 hodin na zámku v Bruntále.

Bývalá Léčebna dlouhodobě nemocných v Kunově je na prodej i lukrativními pozemky a s bunkrem za pět milionů korun.
Podívejte, chátrající sanatorium Kunov je na prodej. Zájemci už mají různé plány

„Šíře životního díla Jindřicha Štreita je dokumentována obrazovými publikacemi, plakáty z autorských výstav fotografií Jindřicha Štreita i pozvánkami na jeho výstavy. Fotografie ukazují různé životní situace obyvatel regionu i zemí celého světa. Výstava seznámí návštěvníky i s místy, která běžný člověk nenavštíví,“ sdělila autorka výstavy a ředitelka Muzea v Bruntále Jitka Koščáková.

Nad výstavou převzal záštitu náměstek Moravskoslezského kraje pan Lukáš Curylo.Výstava nesoucí název Jindřich Štreit OHLÉDNUTÍ bude od 13. června ke zhlédnutí na hradě Sovinci, který je s životem tohoto fotografa navždy spjatý. „Tato výstava nabídne průřez tvůrčí činností Jindřicha Štreita,“ přiblížila Koščáková a doplnila, že výstava bude doplněna o promítání dokumentů spojených s uznávaným fotografem. Vernisáž se na Sovinci uskuteční 12. června v 15.30 hodin.