Nyní je již celková generálka budovy chylí ke konci a kolaudace se očekává do poloviny prosince. V průběhu patnácti měsíců se exteriér i interiér školní jídelny proměnil k nepoznání. „Budova má zcela jinou vnitřní dispozici, nový hlavní vchod, dvě oddělené jídelny, v přízemí pro žáky a v prvním patře pro učitele a ostatní strávníky, nové krovy, střechu a kompletně zateplenou fasádu,“ uvedl vedoucí investičního oddělení odboru regionálního rozvoje Georgios Bazakas.

Také vybavení kuchyně doznalo zásadních změn. V rámci celkové rekonstrukce byla vybavena špičkovou technologií za osm milionů korun. V interiéru je rovněž nový nábytek za 850 tisíc korun. Jídelna byla předána do předčasného užívání již počátkem školního roku a stravují se v ní především žáci základních škol na Dvořákově okruhu a Smetanově okruhu. Její kapacita je tisíc jídel denně, což je o 300 jídel denně více, než tomu bylo před touto investicí. V přízemí pro žáky a v prvním patře pro učitele a ostatní strávníky. Všichni strávníci mají výběr ze dvou jídel.

Tato školní jídelna byla poslední školní jídelnou v Krnově, která nesplňovala všechny hygienické normy. Stavební práce provedla dodavatelská firma AF stav. Byla nutná například výměna poškozených trámů krovu a práce na přístavbě v dvorní části. Také zde ČEZ vybudoval novou elektropřípojku. Budova jídelny byla postavena v letech 1854 až 1855. Původně v ní bývalo sídlo okresního soudu a věznice. Historický vzhled budovy byl v druhé polovině minulého století notně pošramocen nevhodnými zásahy, ale díky rekonstrukci dostala historická budova v centru města opět důstojný vzhled.