„Město Krnov se rozhodlo investovat do rekonstrukce a vybavení nové jídelny přes čtyřicet miliónů korun. Jsem ráda, že se podařilo stihnout všechny práce a že zde bude za pár dní zahájen zkušební provoz. Komplexní rekonstrukce staré budovy v moderní stravovací provoz sloužící žákům, studentům i široké veřejnosti je největší investiční a stavební akcí města v letošním roce. Krnov se nyní může pochlubit jako jedno z mála měst v republice tím, že všechny stravovací provozy odpovídají normám EU,“ řekla Alena Krušinová, místostarostka Krnova.

Na komplexní rekonstrukci za pětatřicet miliónů korun pracuje firma AF- Stav Aleš Fousek z Krnova, která v minulých letech ve městě vybudovala novou hasičskou zbrojnici, zrekonstruovala Prior či dokončila rekonstrukci Základní školy na Janáčkově náměstí. Dle majitele firmy se jednalo o náročnou práci.

„Nebylo jednoduché kompletně zrekonstruovat historickou budovu tak, abychom nenarušili její historický ráz. Díky skvělé práci zaměstnanců a spolupráci s dodavateli se nám vše včas podařilo. Během následujících měsíců budeme za zkušebního provozu dokončovat vnější fasádu. Ta by měla být hotova do konce listopadu,“ sdělil majitel firmy Aleš Fousek.

Větší část interiéru, který stál přes osm miliónů korun, dodala krnovská firma Stafi. cz. Dle Pavla Doležela, vedoucího Odboru regionálního rozvoje Městského úřadu v Krnově, se povedlo objekt zrekonstruovat přesně dle projektu a požadavků Státní památkové péče.

„Budova byla postavena v roce 1764 a sloužila jako městský soud. Později dokonce jako šatlava. Až po druhé světové válce se z ní stala jídelna. Po více než padesáti letech se budova dočkala významné rekonstrukce, která obnoví nejen její historický vzhled, ale zároveň bude lépe a v širším měřítku sloužit Krnovanům jako moderní jídelna,“ konstatoval vedoucí odboru rozvoje města Pavel Doležel.