"Podle výpočtů to vypadá tak, že na řece Bělé v profilu Jeseník předpokládáme překročení druhého nebo třetího stupně povodňové aktivity mezi 10:00 a 13:00. V Mikulovicích by měl být třetí stupeň překročen mezi 10:00 a 14:00," uvedla mluvčí Povodí Odry. Hladina Vidnávky by podle vodohospodářů měla kulminovat rovněž během dneška.

"Čekáme na další informace z Českého hydrometeorologického ústavu, jak se bude srážková činnost vyvíjet," doplnila Vlčková. Ve Vidnavě by podle pracovníků povodí mohla být během příštích hodin ohrožena i zástavba. Podle tamní starostky Evy Pavličíkové se však nic takového zatím neděje. "Před chvíli jsme byla venku, vypadá to hrozivě, ale zatím se voda nevylévá," řekla dnes ČTK starostka.

Podle původních předpovědí mělo více srážek spadnout na beskydské straně. "Oblačnost se však stočila jinak. Více srážek spadlo v Jeseníkách, kde na některých místech spadlo až 130 milimetrů," doplnila mluvčí Povodí Odry. Podle Antonína Kurfürsta z Povodí Moravy však na horních tocích prší a situace se může během dne změnit. Hasiči podle jejich mluvčí ve Staré Červené Vodě na Jesenicku již preventivně plní pytle s pískem.