"Nejvíce sněhu je v oblasti Ovčárny, Pradědu a hlavního hřebene. Co se týká běžeckého lyžování, budou upraveny stopy v okolí Skřítku, Paprsku a hlavní magistrála z Ovčárny přes Švýcárnu směrem na Čevenohorské sedlo a Vřesovou studánku. Sjezdové lyžování by mělo být ve všech hlavních střediscích, minimálně ze 40 až 50 procent," uvedl Klimeš.

Doplnil, že v Jeseníkách platí v lavinových katastrech v oblasti Velkého a Malého Kotle, Červené hory, Kralického Sněžníku a Kamzičníku druhý stupeň lavinového nebezpečí. Rizikové oblasti se ale nacházejí mimo turisticky značené trasy. O víkendu se mimo jiné rozjede část vleků na Ovčárně, kde bude v provozu malý a velký Václavák. Na Červenohorském sedle by lyžaři měli mít k dispozici nejméně polovinu vleků.

"Připraveny jsou všechny, pokud přijede hodně lidí, spustíme vleků více. Na sjezdovkách je kolem 40 centimetrů sněhu," uvedl Jiří Hanák ze Ski klubu Šumperk, který vleky na Červenohorském sedle provozuje. Kvůli oblevě z posledních dní patrně zůstanou mimo provoz střediska v Petříkově či v Koutech nad Desnou. "Obleva je citelná, nemůžeme zasněžovat a sněhu není tolik. Nechceme si zničit sjezdovky, raději ještě týden počkáme," uvedl provozovatel areálu Kaste František Kaštyl.

V Jeseníkách dnes ve vrcholových partiích panuje inverzní počasí. Je jasno a teploty se pohybují kolem tří stupňů nad nulou. Návštěvnost je ve všední dny minimální, nápor lyžařů očekává horská služba o víkendu.