„V terénu leží od pěti centimetrů sněhu. Nejvyšší pokrývka je na Ovčárně, kde je kolem osmdesátí centimetrů. Na uměle zasněžovaných svazích je zhruba kolem 45 centimetrů sněhu,“ sdělil z dispečinku na Ovčárně pracovník Horské služby Jeseníky.

Perfektně upravené svahy najdou lyžaři například v Branné. „Přes týden je sice návštěvnost podprůměrná, ale velký zájem je o večerní lyžování. Teploty se drží kolem nuly, jen nás v posledních dnech trochu trápí mlha,“ řekl majitel areálu Proskil Rostislav Procházka. S nepříznivým počasím se v těchto dnech více potýkají níže položená střediska, kde prší.

„Déšť je nepříjemný, ale s víkendovým provozem počítáme. Technický sníh se ale drží,“ řekl majitel areálu v Koutech nad Desnou Tomáš Kareš. Lyžovat se také bude v nedalekém centru Oáza v Loučné nad Desnou. Běžkaři si mohou zvolit z desítek kilometrů upravených tras. Stroje stopy upravují pravidelně před každým víkendem.

Dobré podmínky najdou vyznavači bílé stopy mezi Ovčárnou, Švýcárnou a Červenohorským sedlem. Populární je také vycházka z Červenohorského sedla na Vřesovou studánku. Dobře sjízdné jsou také tratě v okolí Kurzovní chaty, Paprsku a mezi Skřítkem a Alfrédkou. V lavinových katastrech platí první, tedy nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí.

 

Sněhová pokrývka v Jeseníkách

Vrchol Pradědu do 30 cm

Hlavní hřeben do 30 cm

Ovčárna 80 cm

Karlov 20 – 40 cm

Červenohorské sedlo 25 cm

Ramzová 15 – 40 cm

Petříkov 30 cm

Dolní Morava 10 – 50 cm

Skřítek-Klepáčov 45 cm

Staroměstsko 40 cm

Paprsek 40 cm

Zdroj: Horská služba Jeseníky