Letošní rozmarné léto střídající deštivé dny s úmornými vedry Jeseníkám neuškodilo. Hostů sem přijelo víc než v jiná léta. Mnozí provozovatelé penzionů, horských chat a hotelů si letos libují. Návštěvnost Jeseníků je vysoká a turisty neodradil ani studený a deštivý začátek prázdnin. Vydali se na prohlídku jeskyní, na procházky v lázních, na atrakce pod střechou.

Podle Ljuby Kielarové z Malé Morávky, zastánkyně agroturistiky, vyhledávají zejména zahraniční klienti klidnou formu dovolené v horách, kde nemíjejí špalíry turistů. „Měli jsme tady letos Holanďany i Angličany a byli moc spokojeni,“ řekla Kielarová. Oproti předchozím sezonám se zejména podnikatelům na šumperské a jesenické straně hor podařilo naplnit zajímavé projekty a dnes nabízejí lidem i skutečně adrenalinové zážitky.

Podle provozovatele bobové dráhy v Petříkově Františka Kaštyla bude návštěvnost atrakce letos rozhodně vyšší než vloni. A to přitom prodali deset tisíc vstupenek. Zájem je o minikáry v Koutech nad Desnou i na Ramzové, ale též o Adrenalin park v České Vsi, kde funguje podobně jako v Karlově lanové centrum s překážkami, ale také třeba obří houpačka či bungee trampolína.

„Za odkaz na adrenalinový park na naší internetové vizitce mohou naši hosté využívat slevy na vstupném. My bychom tam ale také rádi viděli adekvátní odkazy na provozovatele ubytovacích zařízení. V Jeseníkách nejsou velké fabriky, musí nás uživit právě cestovní ruch,“ řekl provozovatel malého rodinného Penzionu U Řeky v Karlovicích Libor Pavézka.