Reakce na tuto událost přišla třeba z Krnova.

Starosta Krnova Tomáš Hradil uvítal příležitost, že se v Jeseníku mohl setkat s vládou České republiky a vysvětlit ministrům problematiku svého regionu. Zveřejnil, o jakých tématech s vládou jednal.

Starosta Hradil přináší Report z Jeseníku

Kompletní sestava ministrů naslouchala, co obnáší život na Krnovsku, a náměty, co by se mělo zlepšit. „Vysvětlil jsem, proč jsem nevyužil přímý vlakový spoj Krnov - Jeseník. Těch 38 kilometrů vzdušnou čarou spěšný vlak absolvuje za více než hodinu a půl. Apeloval jsem na modernizaci tratě Opava - Krnov - Olomouc. Upozornil jsem, že po stavbě vysokorychlostní železnice mezi Ostravou, Brnem a Prahou mohou některé navazující regionální tratě působit, jako když přijedete k dálnici koňským povozem,“ uvedl starosta Krnova Tomáš Hradil ve svém Reportu z Jeseníku.

Vysvětlil také ministrům novodobou historii sudetského pohraničí. Patří k ní divoká priv

atizace v devadesátých letech, krachy velkých zaměstnavatelů, ničivá povodeň, odliv chytrých lidí do velkých měst, více než dvacetiprocentní nezaměstnanost, dluhy a exekuční byznys.

Hradil apeloval na vládu kvůli zesílení finanční podpory obcí v chudých regionech.

Premiér Petr Fiala se v Jeseníku baví s odpůrci vlády. | Video: Petr Krňávek

„Moje promluva vyvolala reakci pana premiéra a několika ministrů. Nedělám si iluze, že se vše zlepší mávnutím kouzelného proutku, na druhou stranu si vážím možnosti oslovit členy vlády napřímo a rozhodně se svou aktivitou nekončím. Děkuji za konstruktivní debatu a držím palce Jesenicku, které se potýká s podobnými problémy,“ uzavřel Tomáš Hradil.