Lyžařský areál Myšák v Karlově pod Pradědem má na sjezdovkách čtyřicet centimetrů převážně technického sněhu. V provozu jsou dvě sjezdovky obsluhované dvousedačkovou lanovkou včetně 1100 metrů dlouhé nejdelší sjezdovky v karlovském údolí a lyžařský svah s vlekem poma pro děti a začátečníky. Pro všechny zajišťuje Myšák vyhřívané zázemí. Vhodné podmínky momentálně panují také pro běžkaře.

Sněhová rolba z Myšáku pravidelně upravuje přes osmdesát kilometrů běžeckých tratí. Díky zabudovanému GPS lokalizátoru je na webové stránce bilestopy.cz možné sledovat pohyb rolby a zjistit, kdy byly jednotlivé trasy naposledy upravovány.

„Běžkaři mají možnost vyjet naší lanovkou na kopec, odkud se po vrstevnici rychle a pohodlně dostanou na začátek upravovaných běžeckých tratí," řekl vedoucí Ski areálu Myšák Jaroslav Lukeš.

Jeseníky v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem vykazují dlouhodobě nejkvalitnější ovzduší v Evropě. Ceny jsou v oblasti stejné jako vloni. Celodenní skipas pro dospělého stojí 450 korun, pro dítě 350 korun a je platný v areálech Myšák, Karmarka, Ski Karlov, Kopřivná i v Avalanche v Dolní Moravici.

Víkend se nese ve Ski Karlov v Karlově pod Pradědem ve znamení sportu i zábavy.

V areálu Klobouk se konají lyžařské závody ve slalomu a obřím slalomu mladších a starších žáků. Jde o memoriál Josefa Drápely, jinak o Územní klasifikační závod žactva. Koná se po celý víkend, v sobotu i v neděli na červené závodní sjezdovce Klobouk.

„Areál však bude po dobu závodů otevřen i pro veřejnost, černá FIS sjezdovka bude přístupná veřejnosti. Přihlášených závodníků je více než stovka z celé České republiky," uvedl mluvčí Ski Karlov Karel Soukop.

V sobotu proběhne v centrálním areálu Karlov u lanovky Karlovský expres večerní lyžování v alpském stylu, tedy s muzikou a nabídkou specialit. Restaurace bude otevřena i večer. Večerní lyžování se tam koná na největším osvětleném areálu v regionu.

Areál poblíž hory Praděd

Asi půl metru technického sněhu leží na Kazmarce, stejně jako v Turistickém centru Pawlin. Je možné vyjet také do vyšších poloh, i na Ovčárně už se díky ochranáři nařízené minimální sněhové vrstvě rozjela sezona naplno.

„Ski areál Praděd má v provozu vleky C, Velký a Malý Václavák. O víkendu pojede i vlek A , tedy kotva na Petrovy kameny," slíbil provozovatel Josef Figura, a lyžaři se mohou spolehnout, že sníh je pod Pradědem ryze přírodní.

Denně upravuje provozovatel bílou stopu. Užít si mohou běžkaři dvaceti čtyř kilometrů běžecké stopy od Hotelu Figura přes Ovčárnu na Praděd, i na Švýcárnu. Prachového sněhu tam mají sedmdesát centimetrů, až metr.

Jak to mají na druhé straně

V provozu je i lyžařský areál Avalanche v Dolní Moravici, vlek Skiareálu Sedlář v Karlově Studánce, vrbenská Ski Arena a Annaberg nad Andělskou Horou. Ve Vrbně pod Pradědem je v provozu vlek i bobová dráha, a na svahu je aktuálně čtvrt metru sněhu.

Co se týká Annabergu, v Andělské Hoře se lyžuje stejně, jako v Pusté Rudné.