Armádní závod se koná od neděle 25. do pátku 30. ledna, samotná soutěž a plnění závodních disciplin se uskuteční od pondělí do čtvrtku, první a poslední den je určen pro společenská setkání.

Čtyřdenní závod Winter Survival, který pořádá Generální štáb Armády ČR a Univerzita obrany v Brně, bude zahrnovat přesuny členitým terénem podle mapy, sjezdové a běžecké lyžování, horolezectví, střelbu z paintballových zbraní, překonávání vodních toků, pohyb po lanové dráze, vyprošťování raněného, nouzové přespání ve volné přírodě a řadu dalších úkolů, které prověří fyzickou i psychickou připravenost soutěžících.

„Tradiční soutěž tříčlenných družstev v podstatě simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu a od závodníků vyžaduje vysokou úroveň individuálních schopností a dovedností, stejně jako týmovou spolupráci,“ uvedl mluvčí závodu Pavel Pazdera.

Soutěže se zúčastní vojáci z nejrůznějších složek armády. Na mistrovství objeví družstva ze Společných sil, Sil podpory a výcviku, Vojenské policie, Hradní stráže a vojenských škol. Nebudou chybět ani soutěžící ze zahraničí.

Patnáctého ročníku extrémně obtížného závodu se vedle příslušníků české armády zúčastní také vojáci zahraničních armád. Podle obdržených přihlášek na otevřené mistrovství přijedou vojáci z Německa, Belgie, Polska a Slovenska.