Na návštěvníky čekají borůvkové knedlíky a další jídla s borůvkami nebo z borůvek. Celkem 15 místních restaurací se zapojilo do akce, kterou doplní také na borůvkový jarmark v obecním parku v Malé Morávce i na dalších místech obce.

Aby strávníci mohli degustovat a srovnávat bez ohledu na kapacitu parkovacích míst, bude mezi partnerskými restauracemi jezdit bezplatný autobusový spoj. Přichystána jsou také hudební vystoupení, soutěže a ochutnávky.

Spousta odstínů modré a fialové, teplý tvarožník sypaný chladnými borůvkami, domácí borůvková limonáda a milá společnost kočky domácí. To jsou hlavní zážitky únorových Borůvkových hodů Na Hvězdě.
Zimní Borůvkové hody v Jeseníkách. Na Hvězdě vás potěší tvarožník i kočky

„Borůvkové hody každoročně přivítají až 20 000 návštěvníků za víkend. Jsou tak největší akcí, která v naší obci probíhá,“ říká za organizátory akce Boris Keka.

„V nabídce budou (vedle těch tradičních) také borůvkové knedlíky v bezlepkové variantě, což je jeden z nejčastějších dotazů, které dostáváme. Na webové stránce https://boruvkovehody.cz je přehled všech partnerských restaurací, které se do letošních borůvkových hodů zapojily. Odkaz na jejich polohu doplní také jídelníček, který mají pro borůvkový víkend připraven. Rád bych návštěvníky pozval také na borůvkový jarmark do obecního parku v Malé Morávce, kde si budou moci mj. objednat míchaný nápoj, který jim osobně připraví Radek Houser, český olympionik a reprezentant ve snowboardcrossu. Velmi oblíbené je i borůvkové pivo z pivovaru Černá hora.“

Hudební vystoupení v obecním parku
sobota 10:30 a 12.30 OLD ROCK
sobota 14:30 a 16.30 GRIF progressive-rock Rýmařov

neděle 12:30 MY DVA TRIO
neděle 14.30 Petra Göblová

Borůvkový rychlík 

Slezský železniční spolek vypraví v sobotu Borůvkový rychlík z Ostravy do Malé Morávky. Vyrazí před osmou hodinou ráno z nádraží Ostrava střed. Pro nástup následně zastavuje na Stodolní, hlavním nádraží, Svinově, Opavě, Krnově a Bruntále. Pak zamíří po nejstrmější české neozubnicové trati do samého srdce Jeseníků - Malé Morávky.

Zpět do Ostravy vyjíždí ve 20 hodin, opět se zastávkami v Bruntále, Krnově, Opavě a Ostravských stanicích po cestě - více zde.

Partnerské restaurace 21. ročníku borůvkových hodů v Malé Morávce:

Horský hotel Brans Malá Morávka

Hospůdka v chatě Kazmarka Karlov pod Pradědem

Hotel Kamzík Karlov pod Pradědem

Hotel Karlov Karlov pod Pradědem

Hotel pod Kapličkou Malá Morávka

Park Penzion Malá Morávka

Penzion Aurum Karlov pod Pradědem

Penzion Na Rychtě Malá Morávka

Penzion Roháč Karlov pod Pradědem

Pizzerie Praděd Malá Morávka

Restaurace Kopřivná Malá Morávka

Restaurace Na Hvězdě Malá Morávka

Restaurace U Kazmarky Karlov pod Pradědem

Restaurace U Kovárny Malá Morávka

Wellness hotel Sauna Karlov pod Pradědem