Stánkaři v Malé Morávce i v okolí se předháněli, kdo návštěvníkům nabídne lepší borůvkové speciality. Stovky účastníků z různých končin nejen z Moravskoslezského kraje se vypravily do Malé Morávky degustovat dary jesenické přírody a vše, co se dá z lesních plodin vytvořit.

Tekuté borůvky představovaly borůvkové pivo, víno, cider, pálenka i limonáda. Mezi pokrmy bylo možné najít borůvkové koláče, buchty, vafle, trubičky, sýry, klobásy, marmelády, čatní i borůvkové omáčky.

Navzdory vysoké návštěvnosti pamětníci předchozích ročníků Borůvkových hodů zažili i lepší časy. Také servírka z penzionu Ella, Kristýna Neumannová, zaznamenala, že počet strávníků byl letos o něco nižší. Co se ale nemění, je to, že největší zájem je vždy o borůvkové knedlíky na všechny způsoby.

„Na hody se připravujeme více než týden dopředu, protože těch druhů jídel, co se dají dělat z borůvek, je opravdu hodně. Samozřejmě že borůvky jsou místní. Vykupujeme je od sběračů přímo zde, v Malé Morávce,“ dodala servírka Neumannová.

Borůvkové hody v Jeseníkách.

Na žádném borůvkovém festivalu nesmí chybět soutěž v pojídání borůvkových knedlíků.

Na odiv se kromě borůvek dostaly také rukodělné a řemeslné výrobky regionálních producentů, avšak musely být vyrobeny v duchu borůvkové tématiky.

Mezi restauracemi, které se zapojily do Borůvkových hodů, jezdil bezplatný autobus. Pro zájemce ze vzdálenějších koutů byl připraven speciální historický vlak z Ostravy přes Opavu, Krnov, Bruntál až do Malé Morávky.

„Jsme na hodech každoročně. Rádi ochutnáváme borůvkové dobroty. Letos nám nejvíce šmakovalo borůvkové víno. Akorát nás mrzí, že tu není víc atrakcí pro děti,“ řekla Zdena Nováková z Opavy.

Pro nejmenší účastníky tu přece jen byly dětské dílničky, malování na obličej, fotokoutek nebo laserová střelnice. Program hudebně doprovázely v obecním parku kapely Světlo, Easy Steps, The Slobs a zpěvák z Jihoafrické republiky Gerald James Clark.

Andrea Martínková