„Na Ovčárně připadlo kolem dvaceti centimetrů, v celých Jeseníkách v průmětu kolem deseti. V provozu jsou stále všechny výše položené areály, i když návštěvnost je již slabší. Ale to je vždy od poloviny března, kdy končí termíny jarních prázdnin,“ sdělil Jaroslav Tejnský ze stanice Horské služby na Ovčárně.

Se sezonou se naopak již minulý týden rozloučili v areálu Oáza v Loučné nad Desnou. „I když bohužel zaznamenávám úbytek hostů, přesto letošní sezona dopadla lépe než minulá,“ zhodnotil majitel areálu Leoš Klaban.

Většina provozovatelů zimních středisek předpokládá, že sníh ještě nějaký den vydrží. Na většině sjezdovek jako základní vrstva leží technický sníh. Konec sezony se ale již pomalu blíží, svahy jsou ve všedních dnech téměř prázdné.

„Od příštího týdne budeme nejspíš v provozu jen o víkendech, připravujeme výrazné slevy na jízdné. Mohly by být až padesátiprocentní,“ sdělil majitel areálu v Koutech nad Desnou Tomáš Kareš.

Z níže položených středisek jsou optimální podmínky pro lyžaře i v areálu Klepáčov, kde se již rovněž jezdí za mimosezonní ceny.

Slušné podmínky najdou také příznivci běžeckého lyžování, kteří ovšem za kvalitnějším sněhem musejí zamířit do vyšších poloh.

V Jeseníkách stále platí druhý, tedy mírný stupeň lavinového nebezpečí. Před vstupem do lavinových katastrů přesto Horská služba návštěvníky hor důrazně varuje.

Sněhová pokrývka v Jeseníkách (v cm)

Branná 35
Červenohorské sedlo 65
Malá Morava 55
Ramzová 50
Ostružná 25
Petříkov 60
Dolní Morava 85
Staroměstsko 65
Klepáčov 50
Přemyslov 50