„V provozu je lanovka a mírnější sjezdovka. Teploty jsou nyní příliš vysoké na to, abychom zasněžovali. V provozu je areál i ve všední dny, ale žádný nával zde není, denně se zde vystřídá kolem padesáti lyžařů," řekl majitel lyžařského střediska Proskil Rostislav Procházka. „O víkendu očekáváme větší návštěvnost, i když před vánočními svátky je to vždy slabší,“ dodal Procházka.

Lyžuje se také na Ramzové, kde vleky sice ještě stojí, ale jezdí lanovka na Čerňavu a Šerák. Lyžaři jezdí na sjezdovce pod dolním úsekem lanové dráhy.

S otazníkem je lyžování na Ovčárně pod Pradědem, kde musejí spoléhat na přírodní sníh. Vzhledem k tomu, že se jedná o chráněnou krajinnou oblast, lyžování je zde možné pouze při dostatečné sněhové pokrývce. O víkendu se ovšem očekávají sněhové srážky, takže není vyloučeno, že se vleky spustí.

Stejně nejisté je lyžování na Červenohorském sedle, kde rovněž není umělé zasněžování. „Rozhodneme se podle aktuálních sněhových podmínek, pokud nasněží, vleky pustíme,“ informoval Tomáš Klíma, místopředseda šumperského SKI Klubu, který na Sedle provozuje lyžařský areál.

V Petříkově sice minulý víkend přivítali první sjezdaře, o nadcházejících volných dnech ale vleky zůstanou stát. „Bohužel obleva nedovoluje výrobu technického sněhu, takže o víkendu nebude v provozu žádný z obou petříkovských areálů. Uděláme ale maximum proto, abychom další víkend mohli opět otevřít,“ řekl Libor Hájek ze střediska Kaste v Petříkově.

Podmínky pro běžkaře jsou dobré na trasách v okolí Ovčárny. „Mezi Ovčárnou a Švýcárnou je terén pro běžky velmi dobrý, lidé by měli být obezřetnější, pokud se dále vydají na Červenohorské sedlo. Místy je sněhu málo a je třeba si dávat pozor na kameny,“ upozornil dispečer Horské služby ze stanice Ovčárna.