Stroj jeseničtí rolbaři oficiálně převzali na sedle Skřítek, které odděluje Jeseníky od Hraběšické hornatiny. „Novou čtyřkolku lze použít k údržbě běžkařských tras, k odstraňování popadaných stromů a k jarní i letní údržbě. Ale také v případě, kdy bude nezbytné někomu pomoci,“ shrnul možnosti využití čtyřkolky hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Slavnost se změnila v boj o život

O tom, že je čtyřkolka skutečně multifunkční, se zástupci kraje i organizace Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu přesvědčili už při slavnostním předání. V průběhu tiskové konference se stroj neplánovaně zapojil do záchrany života běžkaře, který zkolaboval na jedné z tras v těžko dostupném terénu.

„Jsem ráda, že jsme ji právě křtili a mohli jsme tak záchranářům rovnou předat nový stroj, který někomu zachránil život,“ okomentovala bouřlivý křest uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu a vnějších vztahů Milada Sokolová.

Vyrýsované stopy pro běžkaře

Nový stroj včetně sněžných pásů a příslušenství pro vyrýsování běžkařských stop si i díky příspěvku Olomouckého kraje pořídila organizace Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu. Na financování stroje v celkové hodnotě téměř 650 tisíc korun se podílelo také Ministerstvo pro místní rozvoj.