Pohyb pěších v oblasti Jesenické bude koordinován pověřenými pracovníky podle aktuálního postupu stavebních prací.

„Se zhotovitelem se ale podařilo dojednat, že na stavbě budou v místě přechodů pro chodce vyznačeny koridory pro přecházení s tím, že pohyb chodců přes staveniště bude koordinován pracovníky stavby operativně podle postupu stavebních prací,“ oznámil koordinátor městské mobility Michael Cestr z Městského úřadu Krnov.

Adventní trhy, rozsvícení vánočního stromu a ohňostroj na krnovském náměstí 27. listopadu 2022.
Chcete vánoční strom s ohňostrojem? Krnov letos otestuje tichou verzi

Dohoda města se zhotovitelem zaručuje, že přechody v centru Krnova se zavírat operativně jen v době frézování a pokládky asfaltu. V případě, že nastane nutnost uzavření přechodu, budou chodci přesměrováni na nejbližší přechod.

Dvě etapy: Jesenická a Petrovická

Odstranění provozních vad na vozovkách v centru Krnova se netýká jen Jesenické ulice, ale také Petrovické.

"V krnovských ulicích Jesenická a Petrovická náročnost prací vyžaduje rozdělení na dvě etapy. První etapa startuje v pondělí 20. listopadu, druhá etapa začne o týden později. Za účelem urychlení harmonogramu nutno počítat s úplnou uzavírkou opravované silnice I/45, doprava bude odkláněna po nejbližších krnovských ulicích. Chodcům zůstane umožněn bezpečný průchod stavbou. Celá rekonstrukce potrvá dva týdny," doplnil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Vizualizace východního obchvatu Bruntálu z videoprezentace ŘSD
Miliardový obchvat Bruntálu už hledá stavitele. Takto má vypadat po dokončení

Částečná uzavírka silnice také v Tylově

Podle mluvčího ŘSD Miroslava Mazala se aktuálně rozbíhají podobné opravy silnic plošně po celém celém Moravskoslezském kraji, aby vše bylo hotové ještě před nástupem nízkých teplot a sněžení v nižších polohách. Frézy a finišery můžeme v těchto dnech potkat například v Havířově, Opavě, Ostravě, u Kravař nebo v Tylově u Lomnice.

"Oprava asfaltového povrchu silnice I/45 v Tylově proběhne za částečně omezeného provozu. Motoristé projedou kyvadlově a v případě dostupných možností vývoje stavby provoz povede v režimu pruhů 1+1. Celková doba rekonstrukce byla stanovena na dva měsíce, ovšem pohledem do kalendáře počítáme s možností přerušení a dokončení na jaře," doplnil k opravám silnice v Tylově Miroslav Mazal s tím, že hlavní část rekonstrukce určitě bude hotová ještě letos.