Po oba dny otvírají pořadatelé brány hradu mezi devátou a osmnáctou hodinou. Návštěvníkům slibují hradu gotický mumraj na středověké tvrzi, život a etiketu na hradech během rytířských turnajů a námluv během rytířského turnaje. K vidění toho při jedné z posledních akcí letošní sezony mnoho. Na pátém nádvoří půjde shlédnout představení s názvy Na lovu, V hospodě, Čarodějnice, U kanónu nebo Tance opata Gregora.

Představení je připraveno od rána do večera hned šestadvacet. Vystupujícími jsou tentokrát Středověká hudební skupina Rátus Rátus, Gotičtí střelci Zoufalci z Nevděku, skupiny historického šermu Berendal, Tartas a Špinavci, kejklíř Křupala, sokolník Bufan i pohádková babka Dadla. Chybět nesmí ani rytířský turnaj, kejklířské žonglování, soutěže pro děti, střelnice z luků a kuší a řemeslný trh.

Dospělí zaplatí na vstupném sto korun, mládež, studenti a důchodci korun pětaosmdesát. jak říkají vtipní pořadatelé, těhotná osoba platí pouze za sebe, jelikož dítě je určitě mladší než tři roky. Nezapomeňte na Sovinec přijet, na nějaký čas to možné nebude. Hrad zavřou kvůli nutným opravám už na počátku října, konkrétně po poslední akci roku, konané mezi 2. a 3. říjnem. Opětovného otevření se veřejnost dočká až napřesrok 2. dubna.