Akce je připravena na sobotu 31. března. Jde se po trase od sanatoria na Ježníku k Jelení studánce s cílem na Ježečkově paloučku. Potrvá od 8.30 do 13 hodin, start je omezen pouze do 10.00 hodin.

„Po loňské zkušenosti jsme zajistili další spoj autobusové linky 802 . První odjede ze zastávky Krnov, autobusové stanoviště, podle jízdního řádu v 8.30 hodin, mimořádný spoj má odjezd v 8.55 hodin. Oba autobusy budou zastavovat na všech zastávkách,“ sdělila Rostislava Rollerová.

U sanatoria budou na děti a jejich doprovod čekat členky Klubu českých turistů, které je vyšlou po fáborky značené trase. „Po cestě narazí na několik stanovišť, na nichž budou za dohledu pohádkových bytostí plnit jednoduché úkoly. U Jelení studánky se pak setkají se studánkovou vílou a možná také s jelenem,“ uvedla Jitka Chaloupková z místní pedagogické školy.

Od studánky se děti vydají do cíle trasy na Ježečkově palouku. Tady na ně budou čekat, kromě upomínkového listu, sladké odměny a teplého čaje, hry připravené skauty z oddílu Krnovská Trojka a oheň pro případ, že by si s rodiči chtěli opéct špekáčky. Ty si musí donést, vidlice na opékání budou k dispozici.