Proměnou prochází budova bruntálského územního odboru Krajského ředitelství Policie ČR už od 5. října, ukončení prací je v plánu k 10. prosinci. Do té doby je chod úřadu touto rekonstrukcí poznamenán. Například úřední deska oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál s informacemi pro veřejnost je umístěna na budově nedalekého obvodního oddělení na Sladovnické ulici. Hlavním úkolem dělníků je nyní postavit novou recepci ve vstupu.

„Můžeme uvést, že nyní proběhly bourací práce, instalují se nové elektrické rozvody pro recepci, dále překládka ústředního topení a další zednické práce,“ řekla k opravám Pavla Tušková, mluvčí bruntálských policistů. Následovat mají sádrokartonářské práce, pokládka nové podlahy, výstavba nových sociálních zařízení i pro vozíčkáře a další potřebné úpravy.

Rekonstrukcí prochází zároveň také Obvodní oddělní Policie ČR Vrbno pod Pradědem a Město Albrechtice, kde také budují nové recepce. „I nadále žádáme veřejnost o zvýšenou bezpečnost při průchodu staveništěm, jak v Bruntále, tak ve Vrbně i Městě Albrechticích,“ požádala veřejnost o shovívavost mluvčí Tušková.

Zatím se na bruntálskou policejní služebnu na Partyzánské ulici hlavním vchodem nikdo nedostane.