Po předchozích zkušenostech s vyprodanými koncerty Jaromíra Nohavicy bylo v Krnově zavedeno pravidlo: maximálně šest vstupenek na osobu.

„Dnes, to znamená ve středu 13. prosince, máme ještě v divadle ještě 142 volných míst k prodeji. Včera jsme zahájili předprodej, a 345 vstupenek už je prodaných,“ informují zaměstnanci infocentra TIC na krnovském náměstí s tím, že také letos při zahájení předprodeje měli u dveří frontu. Jako vždy, když Jaromír Nohavica míří do Krnova.

Koncert Jaromíra Nohavici ve čtvrtek 15. února 2024 začíná v 19 hodin v Městském divadle Krnov. Vstupné je 890 a 790 korun. Předprodej je možný pouze v TIC Krnov, které spustilo předprodej v úterý 12. prosince 2023 ráno.

Sportovní hala Sokolovna je dílem slavného krnovského rodáka Leopolda Bauera. Její rekonstrukce začala 25. října 2023
Krnov za rok utratí téměř miliardu. Nejvíce investuje do sokolovny

Písničkáře v Krnově naočkovali, pak zazpíval

Jaromír Nohavica vystupuje v Krnově poměrně často. Například 2. září 2022 vyvrcholil koncertem písničkáře Jaromíra Nohavicy oslava 110 let krnovské nemocnice. Nohavicovi, kterého na pódiu doprovázel perkusista Pavel Plánka a polský akordeonista Robert Kuśmierski tleskaly stovky současných i bývalých zaměstnanců krnovské nemocnice, zástupci integrovaného záchranného systému, představitelé Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem i zástupci okolních měst i obcí, kterým už 110 let nabízí své služby nemocnice v Krnově. Mezi hosty nechyběl ani starosta Krnova Tomáš Hradil.

„Jaromír Nohavica se v naší nemocnici nechal opakovaně očkovat proti Covid-19 a při té příležitosti nabídl, že by rád zazpíval našim zdravotníkům. Jeho návrh jsme s nadšením přijali, ale ihned jsme mu řekli, že budeme rádi, když nám zazpívá až v roce 2022, kdy bude nemocnice slavit 110 let. Souhlasil,“ zavzpomínal ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec, jak se podařilo naposledy vytíženého umělce dostat do Krnova.

Oslavy 110 let krnovské nemocnice provázel koncert Jaromíra Nohavici.
Krnovská nemocnice oslavila 110 let s Jaromírem Nohavicou

Nohavica si vystoupení užíval a k publiku posílal své největší hity. Bez přestávky a za velkého potlesku zpíval 100 minut. „Děkuji vám. Jste skvělé publikum a hlavně lidé, kteří skutečně pomáhají druhým. Moc si vás vážím,“ poklonil se v závěru koncertu písničkář.

"Pavel Plánka i Robert Kušmierski se výborně doplňují a umí. Byl to úžasný zážitek, Nohavica dokáže vytvořit skvělou atmosféru," komentoval vydařený koncert Robert Bureš.

Nohavica a jeho naše malá válka

V těchto dnech se objevila na pultech knihkupectví kniha Přemysla Houdy Nohavica a jeho naše malá válka. Autor nahlíží na Jaromíra Nohavicu z nejrůznějších, mnohdy protikladných perspektiv. Vysvětluje, proč tento písničkář málokoho nechává chladným. Zatímco jedni jej bezmezně obdivují, jiní jej zatracují. Jediné, na čem se téměř všichni shodnou, je, že to je bohem nadaný písničkář a básník.

Jaromír Nohavica. Ilustrační snímek
Nohavica opět vzbudil rozruch. Nevěřte všemu, co se o mně říká, vzkázal

Jaký je to ve skutečnosti člověk? Je to rebel, hrdina, anebo padouch či slaboch, který se upsal ďáblu? Přemysl Houda, který se na tyto a mnoho dalších otázek snaží odpovědět, měl při psaní knihy k dispozici Nohavicův soukromý archiv sestávající z deníků, zápisníků, osobních záznamů, korespondence a mnoha dalších dokumentů osobního charakteru, které Nohavica dosud nikomu nezpřístupnil. Kromě tohoto unikátního souboru ego-dokumentů autor využil rovněž archivy veřejné, včetně Archivu bezpečnostních složek spravu­jícího písemnosti Státní bezpečnosti.

Cenným zdrojem informací byly autorovi také desítky rozhovorů s lidmi, kteří sehráli v Nohavicově kariéře a veřejném vystupování významnou roli, ať už jde o organizátory a pořadatele koncertů, funkcio­náře, kolegy či běžné posluchače.