VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jarní probouzení městského parku v Bruntále

I letos se městský park v Bruntále zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií, kteří přišli přivítat jaro. K veselé atmosféře přispělo krom velkého výběru atrakcí také krásné počasí.

23.4.2016
SDÍLEJ:

Oblíbenou atrakcí bylo stanoviště Lesů České republiky, kde pracovníci podniku vykládali všem posluchačům o životě jednotlivých dravých ptáků u nás. Děti si mohly živé dravce také pohladit. Na obrázku dává ornitolog povel výru velkému, aby zamával.Foto: DENÍK / Miriam Opletalová

Při příležitosti celosvětového svátku Den Země pořádají města a vesnice různé akce pro veřejnost. Jinak tomu není ani v Bruntále, kde se v pátek 22. dubna od půl deváté ráno konala událost s názvem Probouzení parku.

„Tuto akci každým rokem navštíví více než tisícovka lidí. Probouzení parku pořádá bruntálské Středisko volného času ve spolupráci s Městským úřadem Bruntál již pátým rokem. Nyní máme i nového partnera, a to Lesy České republiky. Proto se tento rok akce nese i v duchu oslavy Dnů Lesů České republiky," sdělila Marcela Rozprýmová, pracovnice Střediska volného času Bruntál.

Zábava pro všechny

Akce je zdejšími občany velice oblíbená také proto, že se při ní pobaví každá věková kategorie.

Děti i dospělí si mohou zasoutěžit na připravených stanovištích, koupit si suvenýry, setkat se a povykládat si u stánků s občerstvením a samozřejmě se díky tomu, že je akce zaměřená na ekologii a ochranu přírody, dozvědět něco víc o ochraně životního prostředí.

„Vážíme si organizátorů, určitě není vůbec lehké tak velikou akci nachystat. Našim žákům se tady vždy moc líbí, nemohli ani vydržet sedět ještě tu první hodinu v lavicích, jak se těšili. Akce je propracovaně připravená a zaujme velké věkové spektrum lidí.

Chtěly bychom tímto organizátorům poděkovat za jejich práci," děkovaly s úsměvem učitelky Základní školy Bruntál Školní, Šárka Bradová, Eva Janošková a Zuzana Procházková.

Plnění úkolů

Sbírání razítek a plnění úkolů zabaví každým rokem děti z mateřských, základních i středních škol.

Každý soutěžící dostane blok, se kterým chodí po stanovištích, plní úkoly, a za ty dostává do bloku razítka. Když pak s blokem dorazí do cíle, může požádat o sladkou odměnu.

„Moc mě to tu baví, už mám druhý blok. Je super, že za splnění úkolů dostáváme sladkosti. Líbí se mi taky stánky s občerstvením nebo suvenýry, můžu si odsud něco odnést na památku," řekl spokojeně Michal Novák, žák páté třídy Základní školy Bruntál Školní.

„Doufám, že při plnění úkolů si děti i něco zapamatují a něco jim to dá, aby věděly, že příroda je pro nás opravdu důležitá," komentovala atrakce Marcela Rozprýmová.

Atrakce

„Je zde k dispozici celkem čtyřiadvacet různých atrakcí zaměřených na ekologii, přírodu a zvířata," prozradila Marcela Rozprýmová.

V parku bylo možné najít soutěžní i nesoutěžní atrakce. Mezi nesoutěžní atrakce patřila například dětmi velmi oblíbená projížďka na koních, prohlídka sanitního vozu spojená s vyprávěním o bezpečnosti, prevenci a první pomoci, které vedli příslušníci Zdravotnické záchranné služby, stanoviště s živými ptačími dravci a stánky s prodejem občerstvení nebo suvenýrů, například výrobků svěřenců Sociálně terapeutické dílny Sagapo.

Na soutěžních atrakcích pak měli návštěvníci za úkol například rozpoznat různé druhy živočichů či rostlin, překonávali překážky, házeli na cíl, cvičili se v lukostřelbě, skládali puzzle, řešili hádanky a oblíbeným stanovištěm byla také malba na sádrové odlitky, které si pak také mohli soutěžící odnést domů jako suvenýr.

Miriam Opletalová

Autor: Redakce

23.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2017 udělované v Arcibiskupském paláci

Lesní bar získal cenu kraje

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Studenti viděli, jak se bojovalo proti totalitě

Totalitní režim? Krnovským gymnazistům ho přiblížil film o Petru Strnadelovi, který natočili jejich spolužáci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení