Jarmark začal v 10 hodin a bylo se nač dívat a co poslouchat. Na pódiu se vystřídala dechovka Krnovanka s tanečním souborem Jilore ze Základní umělecké školy Krnov a s country kapelou A. M. Úlet.

Publikum rovněž nadchlo opavské bluesové seskupení Expedice Apalucha či kapela M.A.S.H. a ze Slovenska pak folklorní soubor Rozsutec a skupina DO-RE-MI.

Stará řemesla

Hlavní náplní dne však nebyla pouze kulturní a hudební vystoupení, ale především ukázky rukodělných výrobků a lidových řemesel, hry, soutěže pro děti a představení práce nevládních organizací, Místní agendy 21 Krnov, odboru sociálně – komunitního plánování sociálních služeb a odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově.

Návštěvníci mohli vidět lidová řemesla, která jsou mnohdy už vzácností a přežívají jako atrakce pro diváky na jarmarcích a dalších akcích. Mezi ně patří například ruční paličkování krajky, tkaní koberců, výrobky z proutí, výroba svíček nebo dřevorytectví. „Dřevořezbě a dřevorytectví se věnuji téměř od narození. Je to ten největší koníček,“ smál se Bohumír Velička z Krnova, který se svým stánkem plným mnoha dřevěných soch různých velikostí, avšak vždy s bravurní propracovaností, budil zájem spousty návštěvníků.

Svou práci rovněž představili i zástupci města Krnova. „Poskytujeme zde informace o životním prostředí v našem městě, občané mohou opět na mapě města vyznačit, kde jim chybí odpadkové koše na psí výkaly nebo lavičky, a také příchozí seznámíme s chystanou kampaní Krnov – město mezi řekami,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Rostislava Rollerová.

Jarmark skončil odpoledne v 17 hodin a návštěvníci nešetřili chválou. „Perfektní. Počasí vyšlo a bylo tu co k vidění a i děti si zde vyhrály. Snad v tomhle duchu budou pokračovat i příští rok,“ řekl jeden z diváků Mirek Molčán. Na uspořádání tradičního jarmarku se spolupodílely vedle krnovské radnice i další organizace ve městě a finančně byl podpořen fondy Evropské unie.