Jako každoročně se krnovské náměstí zaplnilo stánky s vánočním zbožím. Ukázky vánočních zvyků a tradic se střídají s koncerty a soutěžemi, jako je třeba čtvrteční lovení kaprů s Českým rozhlasem, které začíná v 15 hodin.

Při tak bohaté nabídce se nikomu nechce domů. Čím se zahřát?

Pro řidiče tu mají dětský nealkoholický punč a pro děti mikulášský punč. Nechybí ani cherry punč, vánoční nebo čertovský. Punče i svařáky z červeného i bílého vína často doplňují různé druhy ovoce. Třeba ve finském punči vás kromě rumu a finské vodky potěší i pomeranč a rozinky. Rum ucítíte i ve vídeňském punči.

Zatímco čeští prodejci ani konzumenti příliš nerozlišují mezi rumem a tuzemákem, u stánku s punčem kapitána Morgana si můžete být jisti, že se zahřejete pravým karibským třtinovým rumem, který dozrál v dubových sudech.

Navíc si tam ještě můžete poslechnout historky o anglickém pirátovi Henry Morganovi, který s velkou oblibou drancoval španělské kolonie, za což si vysloužil šlechtický titul a jmenování guvernérem Jamajky. O tom, že ostrov Jamajka je proslavený jamajským rumem, se učí děti už na základní škole v hodinách zeměpisu.

Stánek U baby Jagy zase nabízí horké nápoje se spoustu variant ovoce. Jistě zahřeje i teplá mandlová medovina nebo horké jablko se skořicí a rumem.

Klasické horké nápoje typu čokoláda, káva, čaj či svařák tu doplňují neokoukané novinky jako horký džus s vodkou nebo některá z variant svařeného vína Zlatý zázvorák. Jeho lehce pálivá zázvorová chuť nejlépe vynikne v kombinaci s finskou vodkou nebo s ginem Beefeater.