S jakými plány do funkce nastupoval, co si sliboval, že by mohl v Tvrdkově a jeho místních částech Ruda a Mirotínek vylepšit? A co se doposud podařilo? Čím vším žije vesnický starosta?

Pane starosto, co považujete za svůj dosavadní největší úspěch ve své funkci?

Popravdě řečeno, když jsem kandidoval do zastupitelstva obce, nevěřil jsem, že se budu ucházet o funkci starosty obce. Po svém zvolení jsem si nenamlouval, že to bude jednoduché, což se také postupně prokázalo. Určitou vizi, co by se dalo udělat, jsem měl.

Výhodou bylo, že již byly nachystány projekty, další se postupně dokončilo. Nejdůležitější byla odvaha jít něco udělat. Za toto období se podařilo opravit část komunikací, opravit dvě národní kulturní památky, opravit náves v Tvrdkově, vybudovat dětská hřiště, multifunkční hřiště a jiné drobné akce. Samozřejmě se připravujeme už i na další rok.

Byly i chvíle, kdy jste byl přesvědčen, že se starostenskou funkcí praštíte?

Tato chvíle naštěstí nebyla, ale nemyslete si, že shánět peníze a psát žádosti je jednoduché. I když máme pomoc od Místní akční skupiny Rýmařovsko.

Co byste rád ještě do konce volebního období stihnul, budete kandidovat i napřesrok?

Chci přesvědčit spoluobčany, že cesta, kterou jdeme, je správná. Chci dále opravovat místní komunikace, vodovod v Tvrdkově, další kulturní památky. Snahou obce je oprava komunikace z Tvrdkova do Rudy. Bohužel vše je odvislé od potřebného množství peněz.

Jaké společenské, kulturní nebo sportovní akce připravuje obec v letošním roce?

Kulturně společenské aktivity v obci většinou organizuje občanské sdružení Přátelé Tvrdkova. Obec se samozřejmě také zapojuje: letos se všichni těší na drakiádu a poté posezení, dále na Mikuláše a rozsvícení vánočního stromu no a pak společný Silvestr na návsi obce.

Jaké jsou vaše mimopracovní aktivity, máte čas i na nějaké koníčky?

Co se týká mých koníčků, jsem fanda všeho sportu, přírody a zvířat. Protože bydlím na vesnici, tak se nenudím, protože starat se o rodinný dům a okolí je docela zápřah.