Krnovská střelnice jako jedna z mála pořádá přehlídky zbraní, které jsou určené nejen pro zkušené střelce, ale také pro začátečníky a zvídavé zájemce z řad veřejnosti. Pod dohledem instruktora si totiž může v Krnově zastřílet každý, přestože není držitelem zbrojního průkazu. Návštěva krnovské střelnice 23. dubna je tip na sobotní akci pro celou rodinu. Předváděcí akce se službami instruktorů zde probíhá od 9 do 15 hodin.

Krnovská střelnice také uspořádala přehlídku zbraní pro veřejnost. Zájem vzbudilo střelivo 50 BMG, ke kterému se váže známý příběh kanadského snipera Roba Furlonga. Zasáhl s ním na 2430 metrů bojovníka Al-Káidy.
V Krnově testovali legendární střelivo sniperů 50 BMG

Po dvouleté pauze se opět v Krnově každý může seznámit se zbraněmi Daniel Defense, Remington, Glock, Ruger nebo Walther. „K vyzkoušení připravujeme více než 60 modelů zbraní. Komě běžnějších krátkých zbraní bývá na předváděcích akcích velký zájem především o vojenské odstřelovací pušky. Každý už o nich slyšel, každý je zná z obrázků, ale mimo armádu se s nimi moc často nesetkáte. Úplnou novinkou letos bude možnost vyzkoušet si také střelbu s tlumičem. V sobotu 23. dubna budou u nás k vyzkoušení tlumiče známých značek A-Tec, BeeSilent, Ase Utra,“ uvedla za organizátory Hana Tobiášková z krnovské střelnice.

Krnované si na střelnici mohli zdarma zapůjčit a otestovat zbraně České zbrojovky.
V Krnově je střelba koníček pro každého, i pro děti

Zlatým hřebem krnovské přehlídky bude samonabíjecí odstřelovací puška Barrett M107A1. Taková přesná dalekonosná zbraň už vyžaduje extrémně přesné profesionální sniperské střelivo ráže 50 BMG. Z dalších zajímavostí bude v Krnově k vyzkoušení například opakovačka Barrett MRAD, kterou americká Národní střelecká asociace (National Rifle Association, NRA) vyhlásila puškou roku 2012.