Do aktivity, kterou vyhlašuje Laktační liga, se zapojilo také krnovská nemocnice, která už v roce 2002 získala titul Baby Friendly Hospital (nemocnice přátelská k dětem) za rozsáhlou podporu v kojení. Při propuštění z krnovské porodnice je plně kojeno 96,4 procent novorozenců.

Pomoc s kojením probíhá nonstop

Krnovská nemocnice se může pochlubit nově zřízenou laktační poradnou pro novopečené maminky i těhotné ženy, které se na porod teprve připravují. Pomocnou ruku i informace o výhodách a technice kojení jim poskytují dětské sestry novorozeneckého oddělení, které jsou speciálně vyškolené laktační poradkyně.

Po celých 24 hodin denně pracuje navíc takzavná „horká linka kojení“ na čísle novorozeneckého oddělení 554 690 416. Sem se mohou obracet všichni, jež potřebují poradit s kojením, péčí o novorozence či kojence. Dočkají se kvalifikované rady od dětské sestry či lékaře.

Mimo to v tomto speciálním týdnu kojení nemocnice ve spolupráci s Městskou knihovnou v Krnově uspořádala 16. září také besedu na dané téma.

Půjčování kojicích pomůcek šetří maminkám peníze

Laktační poradna pomáhá také maminkám v Bruntále. Více čtěte zde.

Laktační poradna se již během dosavadního tříměsíčního působení velmi osvědčila. Funguje na dětském oddělení krnovské nemocnice každé pondělí od 13 do 15 hodin. Další schůzky jsou domlouvány aktuálně podle potřeb maminek. Ke konzultacím je nově zavedeno také mobilní číslo 603 557 235.

„V poradně již maminky využívají možnosti zapůjčení různých kojicích potřeb za menší poplatek, například odsávačky mateřského mléka a kojenecké váhy k možnosti sledování objemu kojení a váhových přírůstků,“ konstatuje primářka dětského oddělení Marie Žaloudíková s tím, že speciální pomůcky pro kojení jsou finančně nákladnější a ne každá maminka si je může dovolit.